Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Na Podbeskidziu siatkarki odpoczywają, trenerzy już pracują

Na Podbeskidziu siatkarki odpoczywają, trenerzy już pracują

fot. archiwum

Za nieco ponad tydzień ruszają przygotowania do sezonu siatkarek BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. W pierwszych zajęciach, poza Heike Beier, wezmą udział wszystkie zawodniczki. Niemka do ekipy z Podbeskidzia dołączy dopiero we wrześniu.

Co prawda do pierwszego spotkania bialanek zostało 10 dni, ale sztab trenerski BKS-u Aluprof już pracuje pełną parą. Trener Mirosław Zawieracz przez kilka ostatnich dni przebywał w Iławie, gdzie trwają mistrzostwa Polski juniorek w siatkówce plażowej, i przygotowywał plan pracy zespołu na najbliższe tygodnie. – Dziewczyny co prawda są jeszcze na urlopach, ale nam pracy nie brakuje. Postaramy się, aby drużyna w okresie przygotowań się nie nudziła – żartuje szkoleniowiec czwartej drużyny ORLEN Ligi. – Wraz z Marcinem i Adamem (asystentami, Owczarskim i Malikiem – przyp. red.) przez cały czas się konsultujemy, dokonując pełnej analizy okresu przygotowawczego – tłumaczy Zawieracz, który za kilka dni z rodzinnej Piły przeniesie się na Podbeskidzie. – Nasz cykl będzie składał się z pełnych 10 tygodni wspólnych treningów. Do połowy sierpnia popracujemy w Bielsku-Białej, a następnie wybierzemy się na obóz kondycyjny do Kielnarowej. Po powrocie z Podkarpacia wrócimy na własne obiekty, gdzie skupimy się na technice i taktyce – zdradza trener bialanek.

Mirosław Zawieracz rozpocznie okres przygotowawczy, mając do dyspozycji niemal wszystkie zawodniczki. – Pod tym względem mogę być zadowolony, gdyż otrzymałem informację, że z zajęciami ruszymy tylko bez Heike Beier, która do września przebywa na zgrupowaniu kadry Niemiec, biorąc udział m.in. w turniejach World Grand Prix – tłumaczy, dodając po chwili: – Wierzę, że Heike szybko wkomponuje się do drużyny. To bardzo doświadczona zawodniczka. Zresztą we wrześniu zaplanowaliśmy sporo grania, także Niemka będzie miała okazję zgrać się z nową drużyną. Niewykluczone, że siatkarki z Bielska-Białej będą miały okazję zmierzyć się z mocnymi zespołami z rosyjskiej Superligi. – Na ostateczną decyzję będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W przyszłym tygodniu wszystko powinno być jasne. W każdym razie sparingi i turnieje towarzyskie gramy aż do inauguracji ligi – kończy rozmowę ze Strefą Siatkówki Mirosław Zawieracz.

W 1. kolejce spotkań BKS Aluprof Bielsko-Biała zmierzy się z Budowlanymi Łódź.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved