Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Falasca: Cel? Dobra gra zespołu

Miguel Falasca: Cel? Dobra gra zespołu

fot. archiwum

- Wynik będzie sprawą drugorzędną i konsekwencją dobrej gry. Jeśli ktoś myśli ciągle o wynikach jako o celu, pomyli się - mówi Miguel Falasca pytany o cele Skry na najbliższy sezon. Hiszpan zadebiutuje w tym roku na ławce trenerskiej bełchatowian.

Miguel Falasca zastąpił na ławce trenerskiej Jacka Nawrockiego, dotychczasowego trenera Skry Bełchatów. Hiszpan, który w tym roku zakończył karierę siatkarską, zdaje sobie sprawę z tego, przed jak trudnym zadaniem stanie w nadchodzącym sezonie. W Bełchatowie wierzą, że nowy szkoleniowiec  nawiąże do czasów, kiedy jeszcze jako zawodnik sięgał po złote medale mistrzostw Polski. Falasca tonuje nastroje… – Myślę, że teraz będzie trudno o to, by jeden klub wygrał siedem tytułów z rzędu, ponieważ drużyny w PlusLidze są coraz silniejsze i z roku na rok grają coraz lepiej. To, czego dokonała Skra, było historycznym wyczynem – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym hiszpański szkoleniowiec piątej drużyny PlusLigi.

Falasca podkreśla, że najważniejszym zadaniem, jakie go czeka w najbliższych miesiącach, jest zbudowanie dobrej drużyny. – Wielu zawodników odeszło, jedni decyzją zarządu i moją, inni – jak przypadku Michała Winiarskiego – dlatego, że mieli oferty nie do odrzucenia z Rosji. Po pierwsze musimy zrobić wszystko, by zespół grał dobrze, a później starać się wygrać każdy mecz i każde rozgrywki, w jakich będziemy uczestniczyć. Liczymy na zdobycie mistrzostwa Polski. Uważam, że Skra jest na takim samym poziomie jak inne kluby z czołówki. Musimy tylko dobrze się przygotować, ciężko trenować i starać się być najlepszymi na koniec sezonu. To jest nasz cel. Uważam, że wynik będzie sprawą drugorzędną i konsekwencją dobrej gry. Jeśli ktoś myśli ciągle o wynikach jako o celu, pomyli się. Dla mnie celem jest dobra gra drużyny. W przeciwnym razie trudno o dobre rezultaty – tłumaczy nowy szkoleniowiec bełchatowian.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved