Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Marcin Kubat: Grunt to kolektyw na boisku i poza nim

Marcin Kubat: Grunt to kolektyw na boisku i poza nim

fot. archiwum

Marcin Kubat zastąpił Sławomira Augustyniaka na stanowisku trenera PGE Skry Bełchatów grającej w Młodej Lidze. Nowy trener żółto-czarnych przyznał, że odmłodził kadrę, której trzon będą teraz stanowić gracze z roczników '94 i '95.

Zacznijmy od tego, że w ubiegłym sezonie to trener, a nie Radosław Kolanek, miał zostać asystentem Sławomira Augustyniaka.

Marcin Kubat:Z tego co mi się wtedy obiło pokątnie o uszy, to moja osoba była przymierzana na stanowisko asystenta I trenera. Stało się inaczej. Zostałem przy kadetach, a Radek Kolanek, który wrócił z Częstochowy, został asystentem Sławka Augustyniaka. Myślę, że nie wyszło źle, a ja miałem możliwość pracy przez kolejny rok z młodzieżą.

W tym roku temat Młodej Ligi wrócił. Tylko że stanowisko inne. Trener przejął obowiązki szkoleniowca w zespole Młodej Skry.Temat wypłynął pewnego poranka. Prezes Konrad Piechocki zadzwonił do mnie z propozycją spotkania. Odbyliśmy wstępne rozmowy, w których m.in. przedstawił mi sytuację w klubie oraz tor, jakim zamierza się kierować. Przystałem na to, a tym samym znalazłem się na tej samej lokomotywie co klub. Myślę, że kierunek obrany przez klub jest sensowny i wystarczy działać.

Jaki to jest kierunek?

Z sytuacji na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że zespół Młodej Ligi będzie miejscem, gdzie będą ogrywani młodsi zawodnicy Skry. Głównym celem będzie powalczenie w mistrzostwach Polski juniorów. Nie ukrywam, że chcielibyśmy z chłopakami w nowym sezonie znaleźć się dosyć wysoko w tych rozgrywkach.

Można odnieść wrażenie, że nikt nie wymaga od was medalu Młodej Ligi?

Myślę, że nigdy nikt nikomu nie narzucał zdobycia medalu w tych rozgrywkach.

Tę drużynę będą stanowić chłopaki z roczników 1995 i 1996.

Pozostał Krzysiu Kowalewski, Dawid Konieczny i Łukasz Pietrzak. Łukasz to jeszcze junior i myślę, że wspomoże nas w tym sezonie. Przede wszystkim dostanie sporo gry, ponieważ w tamtym roku grał niewiele ze względu na rywali na swojej pozycji, m.in. Grzegorza Boćka, Damiana Wdowiaka. Tym samym nie dostawał zbyt często szansy na prezentację swych umiejętności. Mam nadzieję, że na tę szansę zasługuje, co udowodnił m.in. w finale mistrzostw Polski juniorów w Leżajsku.

Jak będzie wyglądała obecna kadra? Zobaczymy w niej medalistów mistrzostw świata i Europy (Kacper Piechocki, Łukasz Pietrzak, Jan Fornal, Kacper Bieńkowski, Piotr Badura – przyp. red.)?

Jednego – Pietrzaka. W Młodej Lidze dostaną szansę nasi zawodnicy, bełchatowianie. Wspomniani gracze będą nas wspomagać w rozgrywkach juniorskich począwszy od finału województwa, a później w turniejach na szczeblu centralnym. Podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich.

*Rozmawiał Kamil Haładaj
Więcej w serwisie belsport.pl

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved