Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Kryś: To dobry moment na powrót

Marcin Kryś: To dobry moment na powrót

fot. archiwum

Jednym z nowych zawodników Cuprum Lubin w sezonie 2013/2014 będzie libero Marcin Kryś, który ostatnio reprezentował słowacki Chemes Humenné. Siatkarz przyznał, że do wyboru tego zespołu skłoniły go ambicje klubu oraz stabilna sytuacja finansowa.

W sezonie 2012/2013 Chemes Humenné zajął w słowackiej ekstraklasie 2. miejsce, ustępując w finale VT UNICEF Bratysława. I choć Marcin Kryś może być zadowolony z wicemistrzostwa kraju, to jednak podjął decyzję o powrocie do Polski. – Po dwóch latach spędzonych poza granicami naszego kraju wspólnie z żoną zdecydowaliśmy, że jest to dobry moment na powrót – powiedział na łamach strony internetowej swojej nowej drużyny.

A czemu akurat Cuprum? – Zdecydowałem się przyjąć ofertę Cuprum Mundo Lubin, ponieważ jest to ambitny klub, który chce cały czas się rozwijać i jest zainteresowany grą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Również to, że klub jest stabilny finansowo, miało duży wpływ na moją decyzję – skomentował.

Marcin Kryś przyznał, że mistrzostwo Słowacji zdobyte z Chemes w sezonie 2011/2012 to jeden z jego największych sukcesów w karierze. Dodał, że nie jest w stanie wyróżnić, które z dotychczasowych osiągnięć jest najważniejsze. – Ciężko stwierdzić, które moje osiągnięcie było największym sukcesem sportowym. Cały czas wierzę, że jeszcze wszystko przede mną.System gry w lidze słowackiej jest nieco inny niż w polskiej. Libero porównał czołowe zespoły tamtejszej ekstraklasy do drużyn naszej I ligi z górnej jej części. Najlepsze drużyny ze Słowacji biorą dodatkowo udział w lidze MEVZA. – Jeśli chodzi też o same rozgrywki ligi słowackiej, to różnica polega na tym, że zespół, który występuje w lidze środkowoeuropejskiej MEVZA, zaczyna grę w lidze słowackiej dopiero od fazy play-off, czyli fazy decydującej już o końcowym rezultacie – zaznaczył.

źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved