Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Do tej zmiany zostaliśmy zmuszeni

Krzysztof Stelmach: Do tej zmiany zostaliśmy zmuszeni

fot. archiwum

Zapewne wielu kibiców zaskoczyła informacja, że Indykpol AZS Olsztyn w miejsce Tomasza Józefackiego zakontraktował Grzegorza Szymańskiego. - To nie jest zmiana atakującego Józefackiego na Szymańskiego, bo mamy takie widzimisię - podkreślił Krzysztof Stelmach.

Na początku lipca na stronie internetowej Indykpolu AZS Olsztyn ukazała się informacja, że klub zakończył kompletownie składu na sezon 2013/2014. Na ataku mieli występować Tomasz Józefacki oraz Bartosz Krzysiek. W środę nieoczekiwanie opublikowano informację, że do AZS-u wróci Grzegorz Szymański, natomiast umowa z Józefackim została rozwiązana. Na łamach serwisu sport.pl sytuację wyjaśnił trener Krzysztof Stelmach.

Nie będziemy ukrywać, że Tomek Józefacki tydzień temu zadzwonił do mnie i do Tomasza Jankowskiego [p.o. prezesa zarządu Indykpolu AZS – przyp. red.], informując nas, że zoperował sobie bark. Powiedział, że według prognoz rehabilitacja będzie trwała do października – powiedział szkoleniowiec akademików.

Trener Stelmach ma jednak za sobą długoletnią karierę zawodniczą i zdaje sobie sprawę, że bardzo często rehabilitacja pooperacyjna może się znacznie wydłużyć. – Nie może być tak jak w poprzednich latach, a słyszałem takie opinie, że do Olsztyna przyjeżdżają zawodnicy, żeby się podleczyć [słynna kontuzja Bułgara Metodiego Ananiewa – przyp. red.]. Rozumiem, jak siatkarz dozna kontuzji w trakcie sezonu, podczas meczu, ale w tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją – podkreślił.Szkoleniowiec dodał, że jego zespół nie może sobie pozwolić na grę z jednym atakującym, podczas gdy drugi będzie leczył uraz. Szczególnie, gdy nie ma pewności, w którym momencie Józefacki wróci do pełnej dyspozycji. – Mamy postawione cele na nadchodzący sezon i każdy poszczególny zawodnik i ja będziemy z tego rozliczani – zakończył.

*Rozmawiał Michał Koronowski
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved