Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Elektroniczne protokoły zawodów w PlusLidze i ORLEN Lidze

Elektroniczne protokoły zawodów w PlusLidze i ORLEN Lidze

fot. archiwum

W rozgrywkach PlusLigi i ORLEN Ligi w życie wejdą kolejne nowinki. Tym razem Wydział Sędziowski PZPS zamierza zrewolucjonizować protokoły sędziowskie. Od przyszłego sezonu będą one funkcjonować w formie elektronicznej.

Jak widać Polski Związek Piłki Siatkowej nie boi się zmian, starając się iść z duchem postępu, wykorzystuje nowinki techniczne. Wydział Sędziowski PZPS wykorzystując Internet w halach PlusLigi i ORLEN Ligi z protokołami sędziowskimi chce robić tak, jak ze statystykami, czyli od razu umieszczać je na serwerze. Oznacza to, że od sezonu 2013/2014 w polskiej ekstraklasie protokoły papierowe zawodów oraz protokoły kontroli libero przejdą do lamusa.

W chwili obecnej Wydział Sędziowski PZPS poszukuje sędziów, którzy chcą pełnić funkcję sekretarza na meczach PlusLigi i ORLEN Ligi. Aby w przyszłym sezonie obsługiwać protokół elektroniczny i otrzymać bezpłatnie specjalne oprogramowanie do tego systemu, sędziowie muszą spełnić następujące warunki:

1. sędzia musi na meczu dysponować dwoma laptopami z kartami
sieciowymi oraz drukarką; 2. sędzia musi zapewnić dostęp do mobilnego Internetu przez czas trwania meczu, jeżeli połączenie z Internetem w hali nie będzie możliwe; 3. sędzia na swój koszt weźmie udział w szkoleniu dla sekretarzy.

O tym, ilu sędziów – sekretarzy będzie wypełniać elektroniczne protokoły zawodów, przekonamy się pod koniec wakacji, bowiem do 10 sierpnia Wydział Sędziowski czeka na wszystkie zgłoszenia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved