Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Neroj: W Radomiu zostałem doceniony

Bartłomiej Neroj: W Radomiu zostałem doceniony

fot. archiwum

Już 12 sierpnia siatkarze Czarnych Radom rozpoczną przygotowania do zbliżającego się sezonu w PlusLidze. Teraz ruchy kadrowe na pewno nabiorą tempa. Jednym z siatkarzy, którzy pozostaną w składzie, jest rozgrywający Bartłomiej Neroj.

To jak Bartek było z tą Skrą? Na pewno warunki kontraktu miałeś w Bełchatowie lepsze, jednak przedłużyłeś swój kontrakt z Czarnymi na kolejny sezon.

Bartłomiej Neroj: – Ostatnie kilka sezonów wiele mnie nauczyło. Być może przed przyjściem do Radomia sportowo nie piąłem się w górę, ale mentalnie doświadczyłem ważnych lekcji. Nie ukrywam, że oferta z Bełchatowa była dla mnie finansowo korzystniejsza. W Skrze 5 lat, które tam spędziłem, sprawiło, że klub ten darzę dużym sentymentem i często im kibicuję. Widzę, że zbudowali fajny zespół i wierzę, że włączą się do walki o medale Mistrzostw Polski. Z kolei Czarni, oferując mi znacznie lepszy niż rok wcześniej kontrakt na kolejny sezon, dali mi do zrozumienia, że zostałem tu doceniony, a moja praca została zauważona. Uważam, że Radom bardzo mi pomógł, podpisując ze mną kontrakt przed rokiem. Czuję się też zobowiązany do zderzenia z PlusLigą w barwach Czarnych. Każdy inny siatkarz awansujący z klubem do wyższej ligi chciałby kontynuować w nim dalszą karierę, pośród chłopaków, z którymi wcześniej wspólnie osiągał sukcesy. W Radomiu odpowiada mi zespół, atmosfera w nim panująca, znam sztab szkoleniowy oraz świetnie czuję się w naszej hali, przy dopingu naszych fantastycznych kibiców.W ubiegłym sezonie w rozmowie ze mną stwierdziłeś, że w Radomiu w pewien sposób "odżyłeś". Nie da się ukryć, że byłeś pierwszoplanową postacią w ekipie Czarnych Radom, bez której "wojskowi" tytułu mistrza I ligi by nie wywalczyli.

Bez przesady, starałem się tylko nie przeszkadzać (uśmiech). Trafiła się bardzo fajna drużyna i aż miło było grać i trenować. Z tygodnia na tydzień rozumieliśmy się coraz lepiej i po kilku słabszych momentach na początku rozgrywek, później graliśmy coraz lepiej i pewniej. Uzupełnialiśmy się nawzajem. Nie było jednej żelaznej "szóstki", a każdy na treningu musiał udowodnić, że to on powinien zagrać w najbliższym meczu. Sezon zaliczam do pozytywnych, choć na pewno niekiedy można było grać jeszcze lepiej.

Zarówno ty, jak i wielu innych siatkarzy podpisało już nowe kontrakty. Jak sądzisz, gdzie potrzebne są najistotniejsze wzmocnienia?

Nie ja jestem od ustalania składu. W poprzednim sezonie trenerzy Stępień i Prygiel również dobierali chłopaków i jak wyniki pokazały, zrobili to bardzo dobrze. Więc jestem przekonany, że również i tym razem przed walką w ekstraklasie dokonają dobrych wyborów.

Na razie jesteś najbardziej doświadczonym siatkarzem w ekipie Czarnych, który przez wiele lat grał w PlusLidze. Jak zatem widzisz miejsce radomskiego zespołu w najwyższej lidze w Polsce, która z roku na rok jest coraz silniejsza?

"Grał" to chyba za dużo powiedziane (uśmiech). Na pewno byłem i widziałem, jak to wygląda i trzeba przyznać, że jest to coś fantastycznego. Po dwóch latach w pierwszej lidze cieszę się, że jeszcze będę mógł zagrać w PLS-ie i mam nadzieję, że nie ostatni raz. Ciężko jest oceniać nasze szanse. W zbliżającym się sezonie będzie trzeba walczyć o każdą piłkę, punkt, set oraz mecz. Na pewno jednak przeskok będzie ogromny, jeżeli chodzi o poziom rozgrywek.

Do przygotowań pozostało jeszcze trochę czasu, jak zatem spędziłeś wolny czas przed przyszłym sezonem?

Jestem cały czas w rodzinnym mieście – Tomaszowie Mazowieckim. Mogłem wreszcie spędzić czas z prawie całą rodziną, jak również spotkać się z przyjaciółmi. Korzystając również z bardzo słonecznej pogody, staram się nie marnować czasu tylko w domu. Dodatkowo biegam, chodzę na siłownię oraz gram na piasku, żeby się nie zastać (uśmiech).

*Rozmawiał Adam Kurasiewicz

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved