Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wiesław Kozieł: Przepisy są po stronie PZPS-u

Wiesław Kozieł: Przepisy są po stronie PZPS-u

fot. archiwum

Polski Związek Piłki Siatkowej odmówił przyjęcia drugiej drużyny Developresu Rzeszów do II ligi. Na przeszkodzie stanęły wymogi regulaminowe. - Przepisy są po stronie PZPS-u i trudno odmówić im racji - przyznaje Wiesław Kozieł, wiceprezes klubu.

PZPS podał listę zespołów, które grać będą w nadchodzącym sezonie w II lidze. Zakwalifikowane do tych rozgrywek zostały dwa zespoły z Podkarpacia – MKS San-Pajda Jarosław i Siarka Tarnobrzeg. Brakło natomiast miejsca dla rezerw Developresu. – Jest nam bardzo przykro – nie kryje rozczarowania Kozieł i dodaje: – Wysłaliśmy odwołanie i mamy nadzieję na to, że prezydium PZPS przychyli się do naszego stanowiska. Liczę na rozsądek i na zastąpienie tego bezdusznego przepisu czynnikiem ludzkim.

W drugiej drużynie miałyby grać najzdolniejsze juniorki MKS-u V LO Rzeszów, z którym Developres ma podpisaną umowę o współpracy, oraz siatkarki z szerokiej kadry pierwszego zespołu. – Zdecydowana większość tych dziewczyn przez ostatnie trzy lata faktycznie grała w II lidze, tyle że w różnych klubach – podkreśla wiceprezes i wylicza: – W składzie zespołu mamy mistrzynię Europy kadetek Aleksandrę Kazałę czy reprezentantkę Polski Małgorzatę Barszcz.

*Więcej w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved