Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sztab szkoleniowy mistrzów Polski bez zmian

Sztab szkoleniowy mistrzów Polski bez zmian

fot. Cezary Makarewicz

W zespole Asseco Resovii Rzeszów nie dojdzie do żadnych zmian w sztabie szkoleniowym. Już w maju umowę przedłużył trener Andrzej Kowal, a niedawno to samo zrobili pozostali członkowie sztabu, który  niedawno doprowadził drużynę do mistrzostwa Polski.

Oznacza to, iż asystentem Andrzeja Kowala w dalszym ciągu pozostanie Marcin Ogonowski. Scoutami będą Michał Mieszko Gogol i Sergiusz Ruszel. Za przygotowanie fizyczne drużyny odpowiadał będzie Andrzej Zahorski, natomiast fizjoterapeutą zespołu pozostanie Jacek Rusin.

Andrzej Kowal pierwszym trenerem Asseco Resovii Rzeszów został dwa lata temu, przejmując schedę po Ljubo Travicy. W tym czasie jego zespół dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski, zagrał w finale Pucharu CEV, gdzie po zaciętej walce przegrał z Dynamo Moskwa, zagrał też w finale ostatniej edycji Pucharu Polski. Drużyna walczyła także w Lidze Mistrzów, gdzie po zajęciu drugiego miejsca w grupie w pierwszej rundzie fazy pucharowej została wyeliminowana przez Lube Bankę Macerata.

Przypomnijmy, że po zakończeniu sezonu 2012/2013 zmiany zaszły w gronie zawodniczym, aczkolwiek nie można na pewno mówić o rewolucji. Do ekipy dołączyli: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Nikołaj Penczew i Peter Veres. Z teamem pożegnali się Zbigniew Bartman (obrał kierunek włoski – Casa Modena) i Nikola Kovacević (Ural Ufa – Rosja). Do Olsztyna przenieśli się Maciej Dobrowolski i Rafał Buszek.źródło: assecoresovia.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved