Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Krzysztof Wierzbowski: Jesteśmy średnio zadowoleni

Krzysztof Wierzbowski: Jesteśmy średnio zadowoleni

fot. Maciej Dąbrowski

Reprezentacja Polski pod wodzą Radosława Panasa przywiezie z uniwersjady srebrne medale. Przyjmujący Krzysztof Wierzbowski przyznał, że on i koledzy nie są do końca zadowoleni, szczególnie ze swojej postawy w meczu finałowym przeciwko Rosjanom.

Zawodnik LOTOSU Trefla Gdańsk wprost powiedział, że biało-czerwoni w meczu o złoto nie podjęli walki i nie zrealizowali w całości założeń taktycznych. – Z drugiej strony, choć łatwo nie było, to odnieśliśmy ogromny sukces – dodał z optymizmem.

Krzysztof Wierzbowski z tegorocznej uniwersjady najdłużej zapamięta spotkanie ćwierćfinałowe przeciwko Korei Południowej. – Dla każdego z nas to był mecz życia. Cały czas goniliśmy wynik, ale udało się wygrać po tym emocjonującym tie-breaku. Przypomnijmy, że podczas całego turnieju Polacy rozegrali pięć tie-breaków i wszystkie zakończyli zwycięsko. Przyjmujący uważa, że to dobry znak na przyszłość. – To pokazało, że drzemie w nas potencjał, a my mamy twarde charaktery.

Srebrny medal na uniwersjadzie to niewątpliwie sukces biało-czerwonych. Chociaż zawodnicy wracają do kraju z uśmiechami na twarzach, to jednocześnie marzą już o wakacjach i odpoczynku od gry. – Przyszło już zmęczenie fizyczne i psychiczne, jak cały czas widzi się tych samych ludzi, słucha tych samych żartów. Teraz przed nami wakacje, a potem wracamy do pracy w klubach – zakończył Wierzbowski.*Cały wywiad w serwisie przegladsportowy.pl

Rozmawiała Edyta Kowalczyk

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved