Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejna zmiana w sztabie szkoleniowym Jastrzębskiego Węgla

Kolejna zmiana w sztabie szkoleniowym Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

Jastrzębski Węgiel podpisał umowę z włoskim szkoleniowcem Massimo Caponerim. 49-latek będzie nowym asystentem Lorenzo Bernardiego. Tym samym po dwóch latach owocnej współpracy z jastrzębskim klubem żegna się Argentyńczyk Juan Manuel De Palma.

Nowy drugi trener Jastrzębskiego Węgla pochodzi z Chianciano Terme w Toskanii, a swoją pracę szkoleniową rozpoczynał w 2001 roku jako asystent trenera Fausto Polidorego w Pet Company Perugia Volley. Po roku awansował z tym klubem do Serie A1. W roli drugiego trenera Caponeri pracował w klubie z Perugii do listopada 2005 roku, kiedy to przejął obowiązki pierwszego szkoleniowca drużyny (już pod nazwą RPA Caffe Maxim Perugia) po trenerze Piero Molduccim.

Po sezonie 2005/2006 trener Caponeri związał się na cztery lata z Lube Bancą Marche Macerata, gdzie przez cały ten okres był asystentem trenera Ferdinando De Giorgiego. Jego ostatnim pracodawcą był występujący w Serie A1 Energy Resources San Giustino. Massimo Caponeri to kolejna po Giovannim Miale (odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne drużyny) nowa postać w sztabie szkoleniowym Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved