Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Warsztat trenera jest bardzo dobry

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Warsztat trenera jest bardzo dobry

fot. Mirosław Stroński

Reprezentantki Polski w Koszalinie przygotowują się do piątkowego meczu ze Szwajcarią. Katarzyna Skowrońska-Dolata bardzo chwali sobie współpracę z trenerem Piotrem Makowskim i na najbliższy sezon reprezentacyjny i klubowy stawia sobie wysokie cele.

Katarzyna Skowrońska-Dolata przyznała, że pierwsze wrażenia z pobytu w Koszalinie są jak najbardziej pozytywne. Zapytana o współpracę z trenerem Piotrem Makowskim także nie ukrywała zadowolenia. – Na dzień dzisiejszy jestem zadowolona ze współpracy i mam nadzieję, że dalej będzie ona przebiegała pomyślnie – mówi zawodniczka Rabity Baku. Utytułowana siatkarka nie zamierzała jednak porównywać Piotra Makowskiego do poprzednich szkoleniowców. – Nam zawodniczkom nie bardzo wypada to robić. Na pewno widać, że warsztat trenera jest bardzo dobry. Zarówno treningi indywidualne, jak i całej grupy przebiegają bardzo dobrze, więc pod tym względem jest ogromny plus.

Katarzyna Skowrońska-Dolata stwierdziła także, że mecz ze Szwajcarią, który odbędzie się w piątek, jest czymś miłym dla kibiców w Koszalinie, którzy na co dzień nie mogą w swoim mieście podziwiać najlepszych siatkarek. – Dla nas to jest zawsze normalny sparing do rozegrania i normalny mecz. Z kolei dla kibiców, w każdym mieście, w którym przyszłoby nam grać, jest to ogromna frajda, że mogą przyjść i pooglądać trochę siatkówki. Wydaje mi się, że to połączenie przyjemnego z pożytecznym – mówi. Zawodniczka opowiedziała także o swoich ambitnych, sportowych celach na rok 2013. – Finał World Grand Prix, medal na mistrzostwach Europy i medal Ligi Mistrzyń z Rabitą Baku. Jakbyśmy nie stawiali sobie w życiu poprzeczki wysoko, to nie mielibyśmy do czego dążyć, więc wydaje mi się, że to jest jak najbardziej na miejscu i nie musimy się wstydzić, że chcemy osiągać takie sukcesy – mówi. Katarzyna Skowrońska-Dolata, która od dłuższego już czasu występuje poza granicami kraju, na razie nie mówi nic o możliwym powrocie do ORLEN Ligi. – Zaraz po mistrzostwach Europy wyjeżdżam do Azerbejdżanu. Co do mojego powrotu do kraju, to tak naprawdę nie wiem. Korzystam z różnych ofert, aktualnie dla mnie najlepszych i w tym momencie Rabita zaoferowała mi najlepsze warunki do realizowania moich celów.

 źródło: gk24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved