Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jurkojć i Bielicki dołączyli do Krispolu Września

Jurkojć i Bielicki dołączyli do Krispolu Września

fot. archiwum

Kompletowanie składu Krispolu Września dobiegło niemal końca. Solidnym wzmocnieniem wielkopolskiego drugoligowca będą Łukasz Jurkojć i Kacper Bielicki. W zespole znajdzie się także miejsce dla kilku młodych, lokalnych zawodników.

W minionym sezonie Krystian Kempiński o miano pierwszego rozgrywającego rywalizował z Piotrem Skrokiem. W nadchodzącym sezonie czeka go jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem jego przeciwnikiem w walce o miano szóstkowego rozgrywającego Krispolu będzie Łukasz Jurkojć. Ten 29-letni zawodnik wcześniej grał w Płomieniu Sosnowiec, Jokerze Piła, a ostatnie trzy sezony spędził w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki. Jednak minionych rozgrywek nie zaliczy do najbardziej udanych, bowiem najpierw przegrywał rywalizację z Mateuszem Leszczawskim , a gdy już pojawił się w wyjściowym składzie, to chwilę później przytrafiła mu się kontuzja, która wyeliminowała go z gry do końca sezonu. Teraz będzie miał okazję odbudować się w zespole z Wielkopolski, który nie ukrywa swoich pierwszoligowych ambicji.

Na środku siatki, obok Witolda Chwastyniaka i Tomasza Narowskiego, występował będzie Kacper Bielicki. Ten doświadczony zawodnik ostatni sezon spędził w Pronarze Parkiet Hajnówka. Wcześniej 28-latek bronił barw między innymi: Jokera Piła, Farta Kielce, BBTS-u Bielsko-Biała, Energetyka Jaworzno oraz Morza Bałtyk Szczecin.

Przygotowania do sezonu podopieczni Marka Jankowiaka rozpoczną 5 sierpnia. Weźmie w nich udział jedenastu zakontraktowanych zawodników oraz grupa młodych, lokalnych siatkarzy, z których szkoleniowiec wielkopolskiej ekipy wybierze kilku najbardziej utalentowanych graczy, którzy uzupełnią skład. Być może w okresie przygotowawczym Krispol uda się na obóz, ale czy tak faktycznie będzie, okaże się za jakiś czas. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved