Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Felipe Fonteles: Chcemy zdobyć ten tytuł

Felipe Fonteles: Chcemy zdobyć ten tytuł

fot. Cezary Makarewicz

Już dzisiaj w Argentynie rozpoczyna się runda finałowa tegorocznej Ligi Światowej. Na drodze do złota pozostało już tylko sześć drużyn. O szansach swojej drużyny na zwycięstwo opowiedział Strefie Siatkówki Felipe Fonteles.

W pierwszej fazie Ligi Światowej zanotowaliście zaledwie jedną porażkę, a tym samym twoja drużyna uzyskała pierwsze miejsce w grupie. Co było kluczem do tego sukcesu?

Felipe Fonteles: – To prawda, zostaliśmy pokonani raz przez reprezentację Francji. Muszę powiedzieć, że osobiście jestem trochę zaskoczony. To naprawdę bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że skład naszej reprezentacji jest mocno odmieniony. To bardzo ważne dla naszej kadry, ponieważ dzięki temu mamy świadomość, że jeszcze przez dłuższy czas mamy do dyspozycji bardzo dobrych zawodników.

Który z rozegranych dotychczas meczów Ligi Światowej był dla ciebie i twojej drużyny najtrudniejszy?Myślę, że ten przeciwko reprezentacji Francji, ponieważ drużyna ta pokazała, że nie gra szablonowo i zastosowała zupełnie nowe techniki. To jest bardzo ważne dla naszego rozwoju. Oczywiście nie mogę w tym miejscu zapomnieć również o Polakach. Pięciosetowe spotkanie z polską kadrą również nie należało do łatwych i moim zdaniem był to naprawdę niesamowity mecz.

Jak układa się twoja współpraca z trenerem Bernardo Rezende? Podczas przerw możemy zauważyć, że jest on bardzo ekspresyjny i ma dużo uwag do swoich zawodników.

On jest naprawdę niesamowity! Jego wiedza jest wspaniała i bardzo szeroka, a wiara i zaciętość w drodze do wygranej bardzo zaraźliwa. Cieszę się, że mam okazję się od niego uczyć. Wykorzystam to najlepiej jak potrafię.

Jak możesz ocenić szanse reprezentacji Brazylii na zwycięstwo w tegorocznej Lidze Światowej? Runda finałowa rozegra się w Argentynie, jest to ten sam kraj, w którym wasza kadra trzy lata temu zdobyła złoto. Uda się powtórzyć ten sukces?

– Myślę, że to, co będzie działo się w rundzie finałowej, to będzie prawdziwa walka. Wszystkie drużyny, które dotarły do tego etapu, mają takie same szanse na złoto i na pewno nikt nie odpuści. Ze swojej strony mogę zapewnić, że naprawdę chcemy zdobyć ten tytuł i będziemy się starali zrobić wszystko w tym kierunku. Tym bardziej, że tak jak wspominałem, nasza reprezentacja to nowy zespół i wszyscy jesteśmy głodni zwycięstw.

Co możesz powiedzieć o zespołach, z którymi trafiliście do jednej grupy w rundzie finałowej, a mianowicie o reprezentacjach Rosji i Kanady?

– Rozegraliśmy dwa mecze z reprezentacją Rosji, zanim w ogóle zaczęła się Liga Światowa. Po tych spotkaniach mogę powiedzieć, że świetnie radzą sobie oni z kontratakiem, a ich silną stroną z pewnością są środkowi bloku. My musimy postarać się zamknąć im drogę nad siatką i sami postawić skuteczny blok. Nie można również zapominać o bardzo trudnym serwisie Rosjan. Jeśli chodzi o drużynę Kanady, to wiem o nich znacznie mniej. Co prawda znam kilku zawodników z tej reprezentacji, ale nie umiem powiedzieć jak ich gra wygląda w tym momencie.

Ledwo co skończyłeś naprawdę trudny i wyczerpujący sezon klubowy w Polsce, a już musiałeś wyruszyć na treningi kadrowe. Nie czujesz się zmęczony?

– Troszeczkę tak, ale bycie tutaj z reprezentacją mojego kraju jest warte wszystkiego. To zmęczenie, które gdzieś tam się pojawia, w momencie, w którym wchodzę na boisko, przeistacza się w olbrzymią siłę.

Poprzedni sezon spędziłeś w Polsce, więc sporo wiesz na temat swoich kolegów. Co zatem możesz powiedzieć o dyspozycji polskiej reprezentacji podczas tegorocznej Ligi Światowej?

– Szczerze mówiąc, byłem przekonany, że spotkam się z reprezentacją Polski w Argentynie. Oni mają naprawdę bardzo dobrą technikę gry i olbrzymią siłę. Nie mogę zrozumieć, co się stało. Jestem za to przekonany, że trener Anastasi wie co robić i dobrze przygotuje swoją drużynę na Euro i przyszłoroczne mistrzostwa świata.

*rozmawiała Ewa Burak

 

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved