Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Drugi dzień zmagań na plaży w Gdyni

Drugi dzień zmagań na plaży w Gdyni

fot. archiwum

W Gdyni zakończył się drugi dzień zmagań siatkarzy i siatkarek w Festiwalu Sportów Plażowych 2013. Oprócz zawodów głównych w obu grupach rozegrano turnieje pocieszenia, swoje mecze rozegrały też miksty. Nie próżnowali piłkarze i piłkarki.

W głównym turnieju męskim w ćwierćfinałach zmierzą się ze sobą Szewczyk/Parcej z parą Wawrzyńczyk/Ilewicz oraz duety Jani ak/Kanyon z Żądło/Anteczek. Pozostałe pary wyłonią dzisiejsze mecze. We wtorek kilka dwójek awansowało dzięki walkowerom. Jedną z nich była para Paniączyk/Kotecki, która w ten sposób jedną nogą trafiła do 1/4 finału. Siatkarze zdecydowali się jednak zmierzyć z przeciwnikami Wawrzyńczyk/Ilewicz następnego dnia. Z pewnością taka postawa zasługuje na nagrodę fair-play. W zawodach pań spotkania o awans do ćwierćfinałów odbędą się w środę. Jak do tej pory nie zawodzą faworytki, które znalazły się na podium zawodów w ubiegłym roku: Theis/Luftner, Gancarczyk/Pilarek. Theis oraz Luftner, partnerki z zeszłej edycji, w tym roku grają osobno. Jak na razie nie było wielkich niespodzianek związanych z wynikami spotkań.

Po południu na boiskach pojawiły się również pary biorące udział w turnieju mikstów. – W tym roku po raz pierwszy od czterech lat nie udało nam się pobić rekordu. Trzeba dodać jednak, że przez zeszłoroczną edycję poprzeczka ustawiona była bardzo wysoko, bo jak pamiętamy wystartowały wtedy osiemdziesiąt trzy pary. Myślę więc, że tegoroczne siedemdziesiąt sześć drużyn mieszanych, mimo iż nie pobiło rekordu, jest rewelacyjnym wynikiem. Z informacji jakie posiadam, żaden turniej mikstów w Polsce nie ma takiej frekwencji – komentuje ilość zgłoszonych w tym roku par Maciej Samsonowicz.Wśród faworytów w turnieju mikstów, będzie toczyła się zacięta walka, ale na podium powinny pojawić się któreś z par: Theis/Gutkowski, Niemc/Jani ak, Filip/Wawrzyńczyk oraz Pilarek/Ilewicz – kontynuuje organizator.

Turniej jak zwykle cieszy się ogromną popularnością ze strony siatkarzy i siatkarek, którzy licznie przybyli jak co roku na gdyńską plażę. – Jest to mój drugi występ na Festiwalu Sportów Plażowych w Gdyni. Trzeba pochwalić organizatorów, którzy dają nam okazję przyjazdu nad polskie morze. Ten turniej to nie tylko możliwość sprawdzenia swoich sił na plaży, ale przede wszystkim spotkanie z ludźmi oraz dobra zabawa – mówi Michał Paniączyk. Dwa dni zawodów wyklarowały już faworytów festiwalu wśród panów. – Jest tu kilku naprawdę dobrych siatkarzy, jednak według mnie na podium pojawi się para Jani ak/Kanyon – ocenia szansę przeciwników Paniączyk.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved