Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Musimy pokonać wiele przeszkód

Bogdan Serwiński: Musimy pokonać wiele przeszkód

fot. topvolley.ch

- Na pewno nie będzie to łatwy sezon dla nikogo. Musimy pokonać wiele przeszkód, przed którymi stanęliśmy dość niespodziewanie. Jednak problemy są po to, aby je pokonywać - mówi trener Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, Bogdan Serwiński.

W międzysezonowej przerwie w Banku BPS Muszyniance Fakro Muszyna doszło do sporej rewolucji kadrowej. Trzon zespołu stanowić będą doświadczone zawodniczki, takie jak chociażby: Paulina Maj, Ivana Plchotova czy Aleksandra Jagieło, ale działacze znad Popradu postanowili dać szansę także młodym zawodniczkom, czyli na przykład Justynie Sosnowskiej, Natalii Kurnikowskiej i Gabrieli Jasińskiej. Ta mieszanka powinna dać dobre rezultaty – mówi Bogdan Serwiński. Nie można zapomnieć, że do zespołu trafią jeszcze dwie zawodniczki z zagranicy. W tej sprawie toczymy rozmowy – dodaje na łamach portalu sądeczanin.info.

Tak liczne zmiany personalne spowodowane są mniejszym budżetem klubu z Muszyny. W ostatnich latach podopieczne trenera Serwińskiego walczyły o medale. Teraz również liczą na dobry wynik, choć zdają sobie sprawę, że ciężko będzie nawiązać do największych sukcesów. – Na pewno nie będzie to łatwy sezon dla nikogo. Musimy pokonać wiele przeszkód, przed którymi stanęliśmy dość niespodziewanie. Jednak problemy są po to, aby je pokonywać – podkreślił opiekun muszynianek. – Naszym celem w tym sezonie, tak jak w poprzednich, jest wygrywać każdy kolejny mecz. Jaki będzie tego rezultat, zobaczymy na wiosnę przyszłego roku – dodał.

Przygotowania do rozgrywek brązowe medalistki mistrzostw Polski rozpoczną na początku sierpnia. – Spotkamy się po raz pierwszy 2 sierpnia. Później jedziemy do Malinowego Zdroju. To nasza stała baza w pierwszym etapie. Będzie wiele ćwiczeń w wodzie, spa itd. W przeszłości dawało to bardzo dobre rezultaty – zaznaczył trener. – W planach mamy udział w turnieju w Jarocinie. Ale tak naprawdę to nie lubię grać turniejowo w okresie przygotowawczym. Będą też pojedyncze sparingi – zakończył Serwiński.źródło: inf. własna, sadeczanin.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved