Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andriej Woronkow: Ten finał będzie bardzo ciężki

Andriej Woronkow: Ten finał będzie bardzo ciężki

fot. archiwum

Przed nami Final Six tegorocznej Ligi Światowej. Wszyscy trenerzy spodziewają się zaciętej walki o każdą piłkę, choć zespoły są na różnych etapach po zeszłorocznych IO. - Na pewno będziemy świadkami interesujących spotkań - powiedział Andriej Woronkow.

Przed rozpoczęciem turnieju finałowego Ligi Światowej trenerzy wszystkich sześciu drużyn spotkali się na konferencji prasowej.

Mauro Berruto, szkoleniowiec reprezentacji Włoch, przyznał, że dla jego zespołu udział w Final Six to kolejny kluczowy krok w budowie drużyny na przyszłość. – Mamy młody i odświeżony skład, w którym nastąpiły zmiany po igrzyskach olimpijskich, ale ci zawodnicy mają duży potencjał – powiedział. – Pracujemy w kontekście przyszłości, ale oczywiście damy tu z siebie wszystko co najlepsze. W pierwszym dniu turnieju finałowego Włosi będą mogli obejrzeć aktualną dyspozycję rywali, bowiem swój pierwszy mecz rozegrają dopiero dzień później.

Camillo Placi, trener Bułgarów, w awansie swojej drużyny do Final Six nie widzi przypadku. – Ten wynik jest potwierdzeniem tego, co osiągnęliśmy podczas IO – przypomniał. Jego podopieczni w Londynie zajęli 4. miejsce.Ostrożnie o udziale swojej ekipy w finałach wypowiadał się Bernardo Rezende, szkoleniowiec Brazylii. Wiemy, że gramy na dobrym poziomie. Będzie to dla nas dobre osiągnięcie, jeśli dotrzemy do półfinałów. Naszym celem jest pozostanie tutaj do weekendu.

Javier Weber, trener Argentyńczyków, powitał przybyłe drużyny i podkreślił dumę z możliwości organizacji turnieju finałowego. O swojej drużynie powiedział: – Zmierzyliśmy się z wieloma trudnymi sytuacjami podczas rundy interkontynentalnej i wiemy, że musimy stawić czoła najlepszym ekipom na świecie. Czujemy, że możemy zagrać świetnie podczas finałów.

Szkoleniowiec rosyjskiej reprezentacji, Andriej Woronkow, również spodziewa się trudnych pojedynków. – Ten finał będzie bardzo ciężki. Na pewno będziemy świadkami interesujących spotkań w Mar del Plata. Mam nadzieję, że moja drużyna da z siebie wszystko co najlepsze.

Największą niespodzianką jest obecność w Mar del Plata reprezentacji Kanady, która triumfowała w grupie C. – Jesteśmy w ekstazie, że możemy tu być – przyznał Glenn Hoag.Mamy młodą drużynę. To nasz drugi wspólny rok pracy, ale ci chłopcy zdobywają fantastyczne doświadczenie.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved