Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Z Jedynki do Czech

Z Jedynki do Czech

fot. zbiory prywatne

Dwie siatkarki występującej do niedawna w I lidze w Jedynce Aleksandrów Łódzki zagrają w czeskiej ekstraklasie. Mowa o Karolinie Michalkiewicz i Aleksandrze Przepiórce, które w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy TJ Ostrawa.

Zarówno Karolina Michalkiewicz, jak i Aleksandra Przepiórka w ostatnim czasie grały w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie z miejscową Jedynką jeszcze kilka miesięcy temu szturmowały bramy ORLEN Ligi. Atak się nie powiódł. Aleksandrowianki najpierw przegrały mistrzowski tytuł z Chemikiem Police, a następnie baraż z Siódemką Legionovią Legionowo. Jakby tego było mało, tuż po zakończonym sezonie sternicy klubu oświadczyli, że drużyna nie przystąpi do rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. To zmusiło siatkarki to rozpoczęcia poszukiwań nowych pracodawców. Karolina Michalkiewicz była zainteresowana grą w AZS-ie WSBiP KSZO Ostrowiec Św., Silesii Volley Mysłowice i Budowlanych Toruń, miała również na dłoni umowę z ŁKS-em, jednak w ostatniej chwili zrezygnowała z propozycji łódzkiego drugoligowca. Do ŁKS-u mogła również trafić Aleksandra Przepiórka, jednak władze klubu zdecydowały się na rozgrywającą PLPS-u Pszczyna, Aleksandrę Filip. Zarówno Przepiórka, jak i Michalkiewicz są pierwszymi polskimi akcentami w czeskiej ekstraklasie, odkąd w Ferram Opawa występował wychowanek olsztyńskiego AZS-u, Adam Kurian.

– Cieszę się, że w końcu udało się wszystko dopiąć na „ostatni guzik" i nareszcie mogę spokojnie odetchnąć. Wiele było nerwowości związanych z moją osobą i z nadchodzącym sezonem, na szczęście dzięki ciężkiej pracy moich managerów udało nam się znaleźć klub, który będzie w stanie umożliwić mi dalszy rozwój. Mimo tego, że wszystko zakończyło się dla mnie dobrze, mam też oczywiście sporo obaw, głównie z tego powodu, że będzie to mój pierwszy sezon, który spędzę za granicą. Wiąże się to z rozłąką z moją rodziną i najbliższymi dla mnie osobami. Będę także musiała pogodzić treningi z obowiązkami na uczelni, ponieważ w przyszłym roku czeka mnie obrona pracy magisterskiej… i mam nadzieję, że podołam temu wszystkiemu – powiedziała w rozmowie ze Strefą Siatkówki Aleksandra Przepiórka. – Wierzę w to, że mój nowy klub będzie walczył o najwyższe cele, a ja ze swojej strony mogę obiecać, że dam z siebie wszystko, by klub prezentował się jak najlepiej. Cieszę się również, że do klubu z Ostrawy trafi razem ze mną moja wieloletnia przyjaciółka zarówno z boiska, jak i z życia codziennego (Karolina Michalkiewicz – przyp. red.), ponieważ razem będzie nam łatwiej odnaleźć się w nowym otoczeniu – dodała rozgrywająca.

W Czechach Polki z aklimatyzacją nie powinny mieć problemów. Ostrawa to duże miasto, położone niemal na granicy z Górnym Śląskiem. Miejscowy klub tradycjami chce nawiązać do męskiej sekcji, DHL-u Ostrawa, który od lat zdobywa medale w czeskiej lidze. Michalkiewicz i Przepiórka mają pomóc piątej drużynie z poprzedniego sezonu wywalczyć miejsce w strefie medalowej. – Gra w czeskiej Ostrawie stwarza mi wiele możliwości. Mam nadzieję, że zaprezentujemy z Olą kawałek dobrej, polskiej siatkówki – dodaje Karolina Michalkiewicz. Trener Zdenek Pommer decyduje się na parę polskich zawodniczek, które już od paru lat grają w jednej drużynie. – Zdenek to bardzo dobry i nowocześnie myślący trener. Ma wielki apetyt na miejsce medalowe, w związku z czym zdecydował się na wzmocnienia z Polski. Cieszę się jednocześnie, że udało się dziewczynom znaleźć drużynę w momencie, gdy z dnia na dzień pozostały bez klubu – powiedział naszemu serwisowi menadżer zawodniczek i szef agencji volleypro.pl Jakub Michalak.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved