Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wystartował Festiwal Sportów Plażowych w Gdyni

Wystartował Festiwal Sportów Plażowych w Gdyni

fot. archiwum

W poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczął się kolejny Festiwal Sportów Plażowych w Gdyni. - Tak jak zawsze... atmosfera, zabawa, sport. Turniej nastawiony jest na super zabawę oraz granie - mówi organizator turnieju, Maciej Samsonowicz.

Na tegoroczne zawody zgłosiło się łącznie ponad 200 osób. Z czterdziestu dwóch par damskich i z trzydziestu dwóch męskich do godziny piętnastej do turnieju głównego zakwalifikowały się trzydzieści dwa zespoły damskie i dwadzieścia cztery męskie. – W tym roku dziewczyny są wspaniale zorganizowane. Przyjechała rekordowa ilość zawodniczek, jakiej od dziesięciu lat w Gdyni jeszcze nie było. Dzięki temu jest szansa, że w tym roku, jak wciągu ostatnich czterech lat, pobijemy kolejny rekord, który wynosi od zeszłego roku osiemdziesiąt trzy pary – kontynuuje Maciej Samsonowicz.

Podobnie jak w zeszłej edycji, rozpoczęły się także mecze beach soccera. Walkę o podium podjęło w tegorocznych zawodach dziesięć zespołów panów oraz trzy drużyny pań. W poniedziałek 15 lipca swoje spotkania rozegrali piłkarze, we wtorek ruszy turniej damski. We wtorek 16 lipca od godziny dziesiątej rozgrywane będą mecze siatkarskiego turnieju głównego kobiet i mężczyzn, a po południu od siedemnastej grać będą miksty. – W tym roku turniej żeński jest silnie obstawiony. Mamy trzy pary z akademickich mistrzostw Europy oraz dwie dziewczyny, które wystąpiły w niedawnych mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach, a które grają tutaj oddzielnie. Natomiast w męskich zawodach nie dotarła para Brożyniak/Dzikowicz, która wygrała w ostatniej edycji turnieju, więc z pewnością będą zmiany na podium. Liczymy zatem na ciekawy finał w słońcu. Pogoda jest zamówiona – zapewnia organizator.

W turnieju damskim największymi faworytkami są Luisa Niemc i Aleksandra Theis. Będą one reprezentować Polskę na akademickich mistrzostwach Europy razem z parami Gancarczyk/Pilarek, Filip/Soja oraz Saad/Gajowczyk, które niestety nie mogły dotrzeć na turniej w Gdyni ze względu na zobowiązania klubowe. W przypadku turnieju męskiego trudno określić faworyta. Zabrakło nam par, które wyjeżdżają na wspomniane mistrzostwa Europy – Lech/Wojtasik. Ale po pierwszej rundzie jeszcze wszystko jest możliwe i mimo ich braku ciągle gramy na wysokim poziomie. W tym roku znów połączyliśmy Akademicki Puchar Polski w siatkówce plażowej z Akademickim Pucharem Polski w plażowej piłce nożnej, przez co plaża w Gdyni gości trzystu zawodników AZS-u tworzących niezapomniany klimat, będących sercem lipcowych rozgrywek w tym nadmorskim mieście. Na pewno będziemy kontynuować formułę siatkówka plażowa wraz z beach soccerem, a może coś jeszcze uda się dodać w przyszłym roku – kończy Samsonowicz.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved