Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rezerwy Trefla Sopot zagrają w II lidze kobiet

Rezerwy Trefla Sopot zagrają w II lidze kobiet

fot. archiwum

Od  sezonu 2013/2014 w II lidze kobiet zagra zespół ATOM Trefl II Sopot. - W ramach realizacji wytycznych PZPS oraz ORLEN Ligi w zakresie szkolenia młodzieży, podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu drugiego zespołu do II ligi - wyjaśnia prezes Trefla Sopot, Roman Kniter.

– Długoterminowym celem naszego projektu jest stworzenie warunków do rozwoju dla wielu dziewcząt z Pomorza, które występując w Gedanii, odnoszą tak duże sukcesy praktycznie co roku – powiedział sternik klubu z Pomorza. Przez miniony rok ATOM Trefl Sopot otaczał patronatem turnieje na szczeblu juniorek oraz kadetek, organizując również akcje edukacyjne w szkołach we współpracy z najstarszym gdańskim klubem.

– Nie ukrywam, że będziemy się tym młodym zawodniczkom bacznie przyglądać pod kątem ewentualnego wzmocnienia naszej drużyny. Najważniejsze jednak, że to da im jeszcze większą szansę zasilenia szeregów reprezentacji Polski na różnych poziomach wiekowych – dodaje Kniter. – Dla klubu Gedania z kolei taka forma współpracy przełoży się na korzyści płynące z ogrywania kadetek i juniorek na poziomie II ligi. To powinno zaprocentować osiągnięciami sportowymi w rozgrywkach młodzieżowych – mówi Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedanii S.A. Na mocy obustronnego porozumienia sopocki klub wystawi drużynę w rozgrywkach II ligi, a w jej szeregach będzie można zobaczyć zawodniczki, których siatkarska edukacja rozpoczyna się właśnie w gdańskim klubie. Za ich treningi będą także odpowiedzialni członkowie sztabu szkoleniowego mistrza Polski. Warto zaznaczyć, że dzięki temu możliwe będzie szybkie wyłowienie siatkarskich talentów pokroju Justyny Łukasik.

 źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved