Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PTPS Piła kompletuje skład na nowy sezon

PTPS Piła kompletuje skład na nowy sezon

fot. archiwum

Szósty zespół ostatniego sezonu siatkarskiej ekstraklasy - PTPS Piła - kompletuje skład na kolejny sezon. Klub poszukuje jeszcze zawodniczek na pozycji środkowej. Nie wiadomo też, czy na kolejny rok pozostanie liderka drużyny Tijana Malesevic.

W składzie pilskiego zespołu pozostało kilka siatkarek z poprzedniego sezonu – Joanna Kuligowska, Magdalena Wawrzyniak, Natalia Krawulska, Daria Paszek, Emilia Kajzer oraz Irina Archangielska. Klub "wymienił się" z Pałacem Bydgoszcz zawodniczkami grającymi na pozycji libero – do PTPS-u dołączyła Marta Kuehn-Jarek (wcześniej grała już przez dwa sezony w Pile), a w odwrotnym kierunku podążyła Katarzyna Wysocka. W pilskim zespole będzie występować przyjmująca Agata Babicz, grająca ostatnio w zespole wicemistrza I ligi – Jedynce Aleksandrów Łódzki oraz środkowa Anna Stencel z drużyny juniorek

PTPS opuściły trzy środkowe – Małgorzata Lis (Aluprof Bielsko-Biała), Monika Martałek (Impel Wrocław) oraz Monika Naczk (Pałac Bydgoszcz). – W tej chwili szukamy zawodniczek grających na pozycji środkowej. Mamy daleko zaawansowane rozmowy, ale nie chcę zdradzić szczegółów – mówi prezes PTPS-u Radosław Ciemięga. Jak dodał, wykluczony jest powrót do pilskiego zespołu Jamajki Lecii Brown, której nazwisko pojawiało się w mediach. Nie do końca jasny status jest liderki PTPS-u, Tijany Malesevic. Serbska przyjmująca ma ważny kontrakt z pilskim klubem do końca następnego sezonu, ale jej menedżer szuka nowego pracodawcy m.in. w Rosji. – Na razie czekamy. Liczymy, że Tijana zostanie z nami na kolejny sezon, taką chęć deklarowała po zakończeniu sezonu. No i trochę swoich rzeczy zostawiła w Pile – wyjaśnił prezes PTPS-u Radosław Ciemięga.

Cały artykuł w: Gazecie Wyborczejźródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved