Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Siezieniewski opuszcza Warszawę

Paweł Siezieniewski opuszcza Warszawę

fot. Cezary Makarewicz

Paweł Siezieniewski po roku opuszcza AZS Politechnikę Warszawską. Przyjmujący otrzymał ofertę nowego kontraktu, jednak ze względów osobistych nie zdecydował się złożyć pod nią podpisu. 32-latek ma oferty z klubów PlusLigi i I ligi.

Paweł Siezieniewski zespół z Warszawy wzmocnił przed sezonem 2012/2013, przenosząc się z olsztyńskiego AZS -u. W minionych rozgrywkach doświadczony przyjmujący nie potrafił na stałe wywalczyć miejsca w wyjściowym ustawieniu drużyny Jakuba Bednaruka i był głównie zmiennikiem Macieja Pawlińskiego i Krzysztofa Wierzbowskiego. Po wypełnieniu rocznego kontraktu ze stołecznym klubem wszystko wskazywało na to, że 32-latek przedłuży umowę z "Inżynierami" o kolejny rok. Obie strony doszły do porozumienia, jednak Siezieniewski z powodów osobistych nie zdecydował się na parafowanie umowy. – Paweł powiadomił mnie, że ze względów rodzinnych nie przedłuży umowy z naszym klubem – skomentowała prezes Jolanta Dolecka.Nie mam do niego żalu, choć nie ukrywam, że jego decyzja skomplikowała naszą sytuację. Na rynku transferowym nie ma już polskich przyjmujących podobnej klasy, na których byłoby nas stać – dodała.

Na razie nie wiadomo, gdzie były przyjmujący AZS -u Politechniki zagra w nowym sezonie. Według informacji Strefy Siatkówki Paweł Siezieniewski jest kuszony przez mający mocarstwowe plany pierwszoligowy zespół Cuprum Mundo Lubin oraz przez beniaminka PlusLigi – Czarnych Radom.

Odejście Siezieniewskiego spowodowało, iż trener Bednaruk ma mały ból głowy, gdyż do dyspozycji ma jedynie dwójkę przyjmujących – Macieja Pawlińskiego oraz Artura Szalpuka. W mediach pojawiła się wcześniej informacja, iż jedną z opcji na wypełnienie wakatu na pozycji przyjmującego jest zatrudnienie znanego z występów w Jastrzębskim Węglu Matteo Martino. Włoski siatkarz ma jednak także oferty z innych zespołów, które mogą się okazać korzystniejsze pod względem finansowym. Jakub Bednaruk wraz z działaczami stołecznego klubu szukają aktualnie wzmocnień na parkietach pierwszoligowych oraz poza granicami kraju.źródło: azspw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved