Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > I Turniej Mikstów Projektu Plażówka 2013 za nami

I Turniej Mikstów Projektu Plażówka 2013 za nami

fot. archiwum

W minioną sobotę w Łodzi rozegrano I Turniej Eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych w siatkówce plażowej. W turnieju najlepszy był duet Koźma/Skoneczny. Wyniki zaliczane są do rankingu prowadzonego w ramach cyklu Projekt Plażówka.

Mimo dość niesprzyjającej aury w postaci ciągłej mżawki do rywalizacji przystąpiły wszystkie 24 zgłoszone zespoły, a dobry humor nie opuszczał zawodniczek i zawodników nawet na chwilę. Już pierwsze pojedynki pokazały, iż całe zawody będą bardzo interesujące, zaś niektóre rozstrzygnięcia – niespodziewane. Po rozegranych 42 spotkaniach w pierwszym półfinale zmierzyła się niepokonana jak dotąd para Nina Koźma/Mateusz Skoneczny oraz Edyta Biernat grająca z Danielem Alagierskim. Jak przystało na faworytów, ci pierwsi nie zawiedli i wygrywając bardzo pewnie – 21:12, awansowali do finału. Drugie spotkanie półfinałowe przyniosło natomiast znacznie więcej emocji, a rozstrzygnięte zostało dopiero w grze "na przewagi". Więcej zimnej krwi i skuteczności wykazali w końcówce Aneta Dzwonnik oraz Dawid Stępniak, którzy pokonując 23:21 parę Iwona Łągiewczyk/Adam Ojrzyński, znaleźli się w finale turnieju.

Podrażnieni porażką w samej końcówce półfinału Łągiewczyk/Ojrzyński nie zamierzali kończyć zawodów bez medalu. W meczu o III miejsce przeciwko duetowi Biernat/Alagierski szybko uzyskali przewagę i nie dając większych nadziei swoim przeciwnikom, pewnie zwyciężyli 21:13. W finałowym spotkaniu pomiędzy zespołami Koźma/Skoneczny a Dzwonnik/Stępniak nie brakowało interesujących akcji, a końcowy sukces przez większą część spotkania był sprawą otwartą dla obu drużyn. Jednak ten dzień należał do Niny Koźmy i Mateusza Skonecznego, którzy wygrywając 21:18, zakończyli turniej ze złotymi medalami na szyjach.

Na uwagę zasługuje również bardzo dobra postawa pary Iwona Religa/Mateusz Palusiński, która, co ciekawe, na turniej przyjechała aż ze Śląska. Wprawdzie zawody para ta zakończyła na miejscu 7., jednak porażka jedynie 21:23 z triumfatorami turnieju świadczy o sporych umiejętnościach tej dwójki.

W rankingu Projekt Plażówka 2013 wśród kobiet swoją przewagę powiększyła Aneta Dzwonnik, która wyprzedza Martynę Witkowską oraz Olgę Chojnacką. Natomiast wśród mężczyzn, po sobotnim sukcesie, na samotne prowadzenie wysunął się Mateusz Skoneczny, wyprzedzając drugiego Macieja Biernata oraz trzeciego Konrada Biernackiego.

Następnym turniejem z cyklu Projekt Plażówka 2013 będzie Plaża Janówka, a rozegrany zostanie 27-28.07.2013 w Janówce, natomiast 03.08.2013 odbędzie się II Turniej Eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved