Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cwetan Sokołow jednak w Trydencie

Cwetan Sokołow jednak w Trydencie

fot. archiwum

Halkbank Ankara, pomimo chęci zatrudnienia Cwetana Sokołowa, nie będzie klubem, w którym atakujący rozegra najbliższy sezon. Bułgar w rozgrywkach 2013/2014 będzie występował w Italii w barwach mistrzów Włoch - Itasu Diatec Trentino.

Choć w ostatnich dniach pojawiały się informacje, że zatrudnieniem Cwetana Sokołowa jest zainteresowany turecki Halkbank Ankara, a sam zawodnik przyznawał, że chciałby przenieść się do Turcji, to Bułgar jednak zostanie w Itasie Diatec Trentino. Na oficjalnej stronie klubowej ukazała się informacja, która przedstawiła Sokołowa jako atakującego mistrzów Włoch na sezon 2013/2014. Wygląda więc na to, że trydencki zaciąg w Ankarze nie powiększy się, a mała transferowa telenowela z Sokołowem w roli głównej dobiegła końca.

Po ostatnim roku spędzonym na wypożyczeniu w Bre Bance Lannutti Cuneo wartość sportowa popularnego „Tsetso” jeszcze wzrosła. Bułgar wreszcie rozegrał pełny sezon, który został zwieńczony zdobyciem srebrnego medalu Ligi Mistrzów. W obliczu odejścia z Trydentu Juantoreny, Kazijskiego i Raphaela działaczom bardzo zależało, by bułgarski bombardier został w Itasie. Szczególnie zabiegał o to nowy sztab trenerski. – Ponownie będę miał okazję współpracować z Sokołowem, który bez wątpienia jest wielkim zawodnikiem – powiedział pierwszy szkoleniowiec Itasu, Roberto Serniotti.Cwetana mogłem poznać już jako asystent Stojczewa w Trentino Volley i cieszę się z możliwości dalszej współpracy. Ten chłopak z roku na rok staje się coraz bardziej wartościowym siatkarzem i jest to ogromne wzmocnienie mojej ekipy – dodał.

Choć Sokołow wraz z Itasem Diatec zdobył trzy Klubowe Mistrzostwa Świata, dwa złote medale Ligi Mistrzów, jedno mistrzostwo Włoch, dwa Puchary Włoch i jeden Superpuchar, to w większości tych sukcesów nie miał dużego udziału. Teraz ta sytuacja ma się zmienić. – Na pewno będzie on ważnym punktem tego zespołu i w pewnym stopniu będzie od niego zależała siła naszego ataku. Chciałem podziękować klubowym działaczom za wysiłek włożony w zatrzymanie go w Trydencie – skomentował Serniotti.Urodzony w 1989 roku Sokołow do Trentino Volley trafił w wieku 19 lat z bułgarskiej Dupnicy. Przez pierwsze trzy lata występów w ekipie Radostina Stojczewa utalentowany siatkarz musiał godzić się z rolą rezerwowego. Reprezentant Bułgarii był numerem dwa na swojej pozycji najpierw za plecami Leandro Vissotto, a następnie Jana Štokra. Ostatnie półtora roku było dla atakującego przełomowe, ponieważ dobrze spisywał się w reprezentacji na igrzyskach olimpijskich w Londynie, rozegrał znakomity sezon w barwach Bre Banki Cuneo, a w tegorocznej Lidze Światowej jest liderem kadry i jednym z najlepszych atakujących całych rozgrywek. Nie dziwi więc fakt, iż 23-latek wreszcie chce odgrywać pierwszoplanową rolę w drużynie, w której tak naprawdę swojej szansy jeszcze nie dostał.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved