Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Coraz mniej niewiadomych w Serie A1 i Serie A2 kobiet

Coraz mniej niewiadomych w Serie A1 i Serie A2 kobiet

fot. archiwum

Jeśli sezon w najwyższych włoskich ligach kobiet miałby się rozpocząć już teraz, to w rozgrywkach Serie A1 i Serie A2 wystartowałoby po 9 zespołów. Szansę przystąpienia do rywalizacji w sezonie 2013/2014 ma jeszcze 8 teamów - 3 w Serie A1 i 5 w Serie A2.

Komisja Licencyjna Lega Pallavolo Serie A Femminile, czyli włoskiej ligi siatkówki kobiet, przeanalizowała otrzymane wnioski i dokumenty od ekip, które w przyszłym sezonie chcą grać w Serie A1 i Serie A2. Na dzień dzisiejszy klubów, które spełniają wszystkie wymagania i dostarczyły komplet stosownych dokumentów, jest łącznie osiemnaście. Dziewięć z nich zostało oficjalnie przyjętych do rozgrywek włoskiej ekstraklasy kobiet, natomiast dziewięć ma gwarancję gry na zapleczu najwyższego szczebla rozgrywek.

Komisja Licencyjna nie dopuściła do rozgrywek zespołu z Turynu, który nie skompletował wymaganych dokumentów oraz wciąż boryka się z problemami organizacyjnymi i finansowymi. Jako uzasadnienie odrzucenia wniosku Torino Volley podano m.in. brak uiszczenia opłaty wpisowej do Serie A1, brak wymaganych gwarancji finansowych czy zaległości względem swoich pracowników za sezon 2012/2013. Odrzucone zostały również wnioski Volley Severato i Polisportiva Antares, które starały się o grę w Serie A2. W przypadku Volley Severato wśród dokumentów zabrakło gwarancji finansowych i deklaracji o dostępności odpowiedniej hali, natomiast Polisportiva nie złożyła tylko wymienionej wcześniej deklaracji. Wszystkie te ekipy mogą w ciągu dwóch dni roboczych odwołać się od tej decyzji do Sądu Ligi. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych od otrzymania wniosku zostanie wydana decyzja sądu, od której, w przypadku jej odrzucenia, również można się odwołać. Ostatnią instancją jest w tym momencie jest Komisja Odwoławcza FIPAV, która podejmuje wiążące i ostateczne postanowienia.

Komisja Licencyjna podjęła również decyzję o umożliwieniu Pallavolo Rosa Casalmaggiore oraz IHF Volley Frosinone złożenia dokumentów wymaganych do gry w Serie A1 w sezonie 2013/2014. Oba zespoły mają zagwarantowany występ na zapleczu ekstraklasy, ale mają też możliwość przystąpienia do Serie A1. Podobną uchwałę podjęto w stosunku do Neruda Volley Bolzano oraz Pallavolo Scandicci, którym zezwolono na próbę uzyskania akcesu do Serie A2. Wszystkie wyżej wymienione ekipy mogą do 10 dni uzupełnić dokumenty wymagane do przystąpienia do rozgrywek na odpowiednim poziomie. Ważą się jeszcze losy Beng Rovigo, który również chce występować na zapleczu ekstraklasy. W przypadku tego zespołu decyzję podejmą władze FIPAV do dnia 20 lipca.Biorąc pod uwagę najbardziej optymistyczny wariant, czyli uzyskanie licencji przez wszystkie zespoły do najwyższych możliwych lig, Serie A1 i Serie A2 liczyłyby po 12 zespołów. Najbardziej niekorzystnym scenariuszem wydaje się przyjęcie Pallavolo Rosa i IHF Volley w szeregi zespołów ekstraklasy przy jednoczesnym niezakwalifikowaniu do Serie A2 żadnego nowego teamu. W takim wypadku Serie A1 mogłaby liczyć 11 lub 12 klubów, natomiast na jej zapleczu występowałoby jedynie 7 zespołów.

Zespoły przyjęte do Serie A1:

Futura Volley Busto Arsizio
River Volley Piacenza
Volley Bergamo
L.J Volley Modena
Imoco Volley Conegliano
Robur Tiboni Volley Urbino
Volley 2002 Forlì
Agil Volley Novara
Pallavolo Ornavasso

Zespoły przyjęte do Serie A2:

VBC Pallavolo Rosa Casalmaggiore (stara się o grę w Serie A1)
IHF Volley Frosinone (stara się o grę w Serie A1)
Pallavolo Villanterio
Promoball VBF Flero
Azzurra Volley San Casciano
GS Volley Cadelbosco
U.S. Pro Victoria Monza
New Volley Libertas Gricignano
Volley Towers Breganze

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved