Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Witold Roman: Oczekujemy analizy tego, co się stało

Witold Roman: Oczekujemy analizy tego, co się stało

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że Andrea Anastasi nadal będzie szkoleniowcem polskiej kadry. W Polskim Związku Piłki Siatkowej oczekują, że podczas spotkania trener będzie w stanie wskazać przyczyny słabej dyspozycji jego zespołu w rozgrywkach Ligi Światowej.

Oczekujemy analizy tego, co się stało, diagnozy choroby i wniosków jak z niej wyjść – powiedział na łamach „Przeglądu Sportowego” wiceprezes PZPS-u ds. szkolenia, Witold Roman.

Bardzo możliwe jest, że pracę straci natomiast Giovanni Miale, który odpowiada za przygotowanie fizyczne zawodników. Ryszard Bosek podkreślił, że forma siatkarzy w meczach z Bułgarią wyglądała gorzej niż we wcześniejszych spotkaniach. – Ich forma miała przecież rosnąć. W oczach zawodników brakowało tego blasku, który mieli rok temu, gdy wygrywali Ligę Światową – skomentował mistrz olimpijski. Bosek przypomniał również, że Andrea Anastasi podczas Ligi Światowej postawił na czołowych zawodników kadry, zaś inne drużyny stawiały głównie na zmienników.

Witold Roman przyznał, że zarząd PZPS-u będzie rozmawiał z trenerem Anastasim między innymi na temat powołania na ME Pawła Zagumnego.Widzimy potrzebę wzmocnień na kluczowych pozycjach i będziemy o tym z Anastasim rozmawiać. Niewykluczone, że zostanie poruszony również temat powrotu do reprezentacji Mariusza Wlazłego.Wiceprezes PZPS-u ds. szkolenia nie ukrywa, że porażka podczas wrześniowych ME będzie stanowiła poważny problem i wtedy zarząd na pewno poważnie rozważy zmiany w sztabie szkoleniowym.

*Rozmawiał Kamil Drąg, przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved