Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Simon i Juantorena ponownie zagrają w reprezentacji Kuby?

Simon i Juantorena ponownie zagrają w reprezentacji Kuby?

fot. archiwum

Dla Kubańczyków tegoroczne rozgrywki LŚ były najgorsze od lat. Siatkarze z Gorącej Wyspy, w mocno odmłodzonym składzie, wygrali jeden mecz, zajmując ostatnie miejsce w grupie, wobec czego tamtejsza federacja szuka sposobu na poprawę tej sytuacji.

Po tym, jak Yoandri Diaz i Wilfredo Leon zdecydowali się opuścić kadrę, sytuacja teamu Orlando Samuelsa Blackwooda stała się wyjątkowo trudna, bowiem byli to dwaj najzdolniejsi i jedni z trzech najbardziej doświadczonych zawodników w ekipie. Po ich ucieczce reszta młodych graczy, nieograna na arenie międzynarodowej, była zdana w zasadzie sama na siebie. Natychmiast znalazło to odzwierciedlenie w wynikach – Kubańczycy przegrywali mecz za meczem, a walkę z rywalami byli w stanie nawiązać w pojedynczych setach. Tym większą niespodzianką była wygrana z Rosjanami, ale na tym jednym promyczku nadziei się skończyło – resztę meczów siatkarze z Karaibów przegrali, zamykając tym samym klasyfikację w grupie B.

Taki wynik z całą pewnością nie był satysfakcjonujący dla kubańskiej federacji, której członkowie zebrali się przed kilkoma dniami w celu omówienia przyszłości reprezentacji. Szef tamtejszego ministerstwa do spraw sportu, Pedro Cabrera, ogłosił w prasie krajowej, iż jakkolwiek dyskutowano na temat powrotu do kadry uciekinierów, tak nie ma szans, aby Leon i Diaz ponownie wystąpili w barwach narodowych. To dlatego, że ich zdezerterowanie w tak krótkim czasie przed rozpoczęciem Ligi Światowej zbyt mocno wpłynęło na słabe wyniki. Niewykluczone jednak jest, iż ponownie dla Kuby zagrają Robertlandy Simon Aties oraz Osmany Juantorena. Cabrera bowiem stwierdził, że istnieje szansa na nawiązanie w przyszłości dialogu z tą dwójką.

Jeśli chodzi o samych zainteresowanych, to Juantorena, mimo włoskiego obywatelstwa, przez długi czas opierał się pomysłowi reprezentowania Italii, a obecnie Berruto nie zamierza korzystać z jego usług. Simon zaś wielokrotnie podkreślał, iż co prawda otrzymał propozycje z włoskiej i bułgarskiej federacji, to jest Kubańczykiem i będzie grać tylko dla Kuby. – Powiedziałem Pavlowi Pimiencie, że jestem gotów, by wrócić na Kubę – zakończył.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved