Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Musimy zachować „taktyczną” ciszę

Robert Prygiel: Musimy zachować „taktyczną” ciszę

fot. archiwum

Zarząd Czarnych Radom wciąż klaruje swoją sytuację finansową na przyszły sezon i dopina budżet na zbliżające się rozgrywki w PlusLidze. Cały czas również trwają rozmowy z obecnymi i nowymi zagranicznymi siatkarzami, choćby np. z reprezentacji Argentyny.

Zarząd oraz sztab trenerski Czarnych Radom ma ogrom pracy przed zbliżającym się sezonem radomskiego zespołu w PlusLidze. Poza kwestią budżetu cały czas trwają spekulacje, kto wzmocni "Wojskowych". Były prowadzone już rozmowy m.in z Dawidem Murkiem, jednak teraz na rynku transferowym wiele się mówi o zagranicznych siatkarzach, a dokładnie o reprezentantach Argentyny: Cristianie Poglajenie, Bruno Romanuttim, Pablo Crerze czy Sebastianie Sole.

Oczywiście interesujemy się nimi i mamy ich oferty. Stale obserwujemy i analizujemy ich grę. Sprawdzamy również nasze możliwości finansowe, ponieważ znamy ich oczekiwania, jednak nie dokonamy oficjalnie żadnych transferów, jeżeli nie dopniemy budżetu i nie powstanie spółka. Musimy także wiedzieć, jakimi środkami możemy dysponować – skomentował trener Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Wraz z nowym tygodniem w mediach ukazała się rzekoma informacja o zainteresowaniu przyjmującym AZS-u Politechniki Warszawskiej, Pawłem Siezieniewskim.Ktoś kiedyś napisał o Murku, później o Sidibe, którego za bardzo osobiście nie znam. Często są to jednak informacje wypływające od managerów siatkarzy, by o ich zawodnikach było głośniej. Jesteśmy po rozmowach z niektórymi siatkarzami, jednak żadnego kontraktu nie podpisaliśmy. Na razie musimy zachować "taktyczną" ciszę – powiedział trener "Wojskowych".

W klubie nadal trwają rozmowy z Kubą Radomskim oraz Januszem Gałązką, jednak ich przyszłość w klubie zależy od ruchów transferowych, jakie będą poczynione przez sztab trenerski Czarnych. W kwestii obstawienia pozycji drugiego libero pojawiły się nazwiska Macieja Olenderka oraz Kacpra Piechockiego, jednak te doniesienia Robert Prygiel dementuje.

Żadnym z tych dwóch siatkarzy nie jesteśmy zainteresowani. Prowadzimy również rozmowy z innymi libero, jednak na dzień dzisiejszy nie mogę nic oficjalnie powiedzieć, ponieważ konkurencja nie śpi. Kiedy organizacyjnie zapniemy wszystko na ostatni przysłowiowy "guzik", to oficjalnie dopniemy wszystkie kwestie transferowe – zakończył szkoleniowiec Czarnych Radom, Robert Prygiel.

*Autorem tekstu jest Adam Kurasiewicz

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved