Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open: W Bielsku-Białej wyłoniono zwycięzców

Plaża Open: W Bielsku-Białej wyłoniono zwycięzców

fot. archiwum

W kolejnym tegorocznym turnieju z cyklu Plaża Open zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. W finale męskiego turnieju triumfowała para Dzikowicz/Brożyniak, natomiast wśród pań najlepsze okazały się mistrzynie Śląska juniorek - Gryma/Baron.

Już w ćwierćfinale turnieju męskiego doszło do niespodzianki. Wicemistrzowie turnieju w Kętach oraz zdobywcy trzeciego miejsca w Chorzowie – Marcin Brzeziński oraz Mariusz Jajus – przegrali po dwóch wyrównanych setach z parą Piotr Kożuch/Miłosz Tokarski. Ze spotkań półfinałowych zwycięsko wyszli Kożuch/Tokarski, którzy kontynuowali doskonałą passę, tym razem okazując się lepszymi od dwukrotnych zwycięzców (z Cieszyna oraz Chorzowa) – Bacy/Kwasowskiego. Para Dzikowicz/Brożyniak awansowała do półfinału bez konieczności rozgrywania spotkania, ponieważ z powodu kontuzji wystąpić nie mogła para Radojewski/Zarankiewicz. O wejście do finału wspomniani zawodnicy walczyli z parą Kapuśniak/Wawrzyńczyk, którą udało im się pokonać i tym samym stanęli oni przed szansą na ostateczny triumf w turnieju. W spotkaniu o trzecie miejsce Stanisław Wawrzyńczyk oraz Marcin Kapuśniak bez większych problemów pokonali Artura Bacę oraz Kamila Kwasowskiego. W finale Bartosz Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak pokonali w dwóch setach największą niespodziankę turnieju, parę Kożuch/Tokarski.

W turnieju damskim do półfinałów awansowały pary: Baran/Wróblewska, Norys/Urbańczyk, Komisarczyk/Patryarcha oraz Baron/Gryma. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyły Baran/Wróblewska, z kolei w finale lepsze od pary Komisarczyk/Patryarcha okazały się aktualne mistrzynie Śląska juniorek – Joanna Gryma i Aleksandra Baron.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved