Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mniejsza I liga K, system rozgrywek w I lidze M bez zmian

Mniejsza I liga K, system rozgrywek w I lidze M bez zmian

fot. archiwum

Po wycofaniu się z rozgrywek zespołów z Aleksandrowa Łódzkiego, Krakowa, Stężycy i Białegostoku spore zmiany czekają I ligę kobiet w sezonie 2013/2014. Rewolucji uniknie I liga mężczyzn, która grać będzie systemem z poprzedniego sezonu.

Wydział Rozgrywek przedstawił w poniedziałek Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej kształt I ligi kobiet i mężczyzn. U panów zmian nie będzie – liga wystartuje w 12-drużynowym kształcie, a rozgrywki będą przeprowadzone w tym samym systemie, jak w poprzednim sezonie. Wśród 12 zespołów są cztery nowe drużyny – awans z II ligi wywalczyły na początku czerwca Avia Świdnik oraz KS Milicz. Po zaproszeniu zespołów z Radomia i Bielska-Białej do PlusLigi skład pierwszoligowców uzupełniły TKS Nascon Tychy oraz AGH 100RK AZS Kraków, które również brały udział w turnieju finałowym II ligi.

Runda zasadnicza sezonu 2013/2014 rozpocznie się 5 października, a zakończy 22 lutego. Po niej, podobnie jak w poprzednim sezonie, osiem najlepszych zespołów weźmie udział w rozgrywkach play-off, pozostałe cztery walczyć będą w dwóch parach o utrzymanie. Zespoły, które przegrają play-out, zostaną zdegradowane do II ligi. Pierwsze cztery drużyny I ligi sezonu 2013/2014 będą miały szanse ubiegać się o miejsce w PlusLidze.

Skład I ligi w sezonie 2013/2014MKS Cuprum Mundo Lubin
Pekpol Ostrołęka
KS Camper Wyszków
MKS Banimex Będzin
Ślepsk Suwałki
UMKS Kęczanin Kęty
KPS Siedlce
Stal AZS PWSZ Nysa
ASPS Avia Świdnik
KS Milicz
TKS Nascon Tychy
AGH 100RK AZS Kraków

Spore zmiany czekają natomiast I ligę kobiet. Jeszcze w czerwcu wiadomo było, że z rozgrywek wycofały się zespoły Jedynki Aleksandrów Łódzki oraz Wieżycy Stężyca. Do tego do nowego sezonu nie zgłosił się spadkowicz z ORLEN Ligi – AZS Białystok, a AZS UEK Kraków zgłosił akces do rozgrywek II ligi. Oprócz zespołów, które w poprzednim sezonie wywalczyły awans do I ligi – Zawiszy Sulechów i Developresu Rzeszów – skład tej klasy rozgrywkowej został uzupełniony przez Spartę Warszawa (spadkowicz) oraz Karpaty Krosno (3. zespół turnieju finałowego II ligi). Mimo to I liga kobiet w sezonie 2013/2014 wystartuje w okrojonym, 10-drużynowym składzie.

Runda zasadnicza wystartuje 5 października i zakończy się 1 marca. Po niej zostanie utworzona tabela bez udziału SMS PZPS Sosnowiec. Pierwsze cztery drużyny będą walczyć o awans do ORLEN Ligi w systemie play-off. Zespoły z miejsc 5. i 6. rozegrają ze sobą dwumecz, a trzy ostatnie drużyny walczyć będą o utrzymanie systemem każdy z każdym bez zaliczenia punktów (podobnie jak w ubiegłym sezonie). Co ciekawe, zespół, który ostatecznie zajmie 9. miejsce, nie spadnie bezpośrednio do II ligi, lecz rozegra jeszcze barażowy dwumecz z 3. zespołem z II ligi. PZPS chce, by w sezonie 2014/2015 I liga kobiet ponownie liczyła 12 zespołów.

Skład I ligi kobiet w sezonie 2013/2014

AZS KSZO Ostrowiec Św.
Silesia Volley Mysłowice
Wisła Kraków
Budowlani Toruń
Piecobiogaz Murowana Goślina
SMS PZPS I Sosnowiec
Zawisza Sulechów
Developres Rzeszów
Sparta Warszawa
Karpaty Krosno

Oczywiście ostateczny skład lig będzie taki jak powyżej, jeśli wszystkie zespoły otrzymają licencje na grę w I lidze. Z naszych informacji wynika, że w pierwszym terminie nie wszystkie kluby spełniły wszystkie wymagania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved