Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Łukasz Hertel: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Łukasz Hertel: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

fot. archiwum

Jedną z osób, która w dużym stopniu przyczyniła się do wicemistrzostwa Europy kadetów oraz brązowego medalu mistrzostw świata kadetów, jest fizjoterapeuta - Łukasz Hertel. - Nasza ciężka praca została wynagrodzona i mamy powody do radości - powiedział.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale fizjoterapeuta szczególnie na wyjazdach z reprezentacją ma bardzo dużo pracy. Przybliż nam proszę, na czym dokładnie polega twoje zadanie?

Łukasz Hertel:Moje zadanie polega przede wszystkim na tym, aby każdy zawodnik był w stu procentach przygotowany pod względem zdrowotnym i fizycznym do każdego meczu. Wpływają na to długofalowe działania, jak odpowiednia suplementacja, likwidowanie skutków zmęczenia i przeciążeń powstałych w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego, czyli tzw. profilaktyka powstawania urazów oraz leczenie istniejących kontuzji.

– Fizjoterapeuta sportowy pracuje 24 godziny na dobę. Jest dyspozycyjny zawsze i wszędzie. To, co państwo widzą, oglądając mecz, to między innymi efekt naszej ciężkiej i żmudnej pracy. Zarówno terapeuta, lekarze, jak i sztab szkoleniowy poświęcają zawodnikom cały swój czas oraz serce, by grali jak najlepiej. Na każdy trening oraz mecz każdy z zawodników musi być odpowiednio przygotowany – dotyczy to również pracy fizjoterapeuty, gdzie niejednokrotnie jest to walka o „być albo nie być” zawodnika.– Na pewno praca w takim zawodzie kosztuje wiele wyrzeczeń, ale miłość do siatkówki, nieopisana satysfakcja z tego, co się robi oraz osiągnięcia w postaci medali całkowicie to rekompensują.

Srebro mistrzostw Europy i brąz mistrzostw świata to wielkie sukcesy. Ciężka praca została wynagrodzona i macie powody do radości.

Bardzo cieszymy się ze zdobytych medali. Osiągnięcie takich wyników kosztowało zawodników wiele zdrowia, świadomie jednak decydują się na taki krok – wiedzą, że sport wyczynowy wiąże się z występowaniem kontuzji oraz urazów. Wiedzą również, że zawsze mogą na mnie liczyć – na pomoc w szybkim przywróceniu do zdrowia i jednoczesne wsparcie. Korzystając z okazji, chcę również podziękować lekarzom, którzy towarzyszą mi zarówno podczas wyjazdów, jak i w ciągu całego sezonu – za opiekę medyczną, diagnostykę oraz konsultacje, są to: dr Jan Sokal, dr Marcin Domżalski, dr Andrzej Olczyk, dr Krzysztof Zając. Dr Aleksandrowi Bieleckiemu oraz dr Radosławowi Składowskiemu dziękuję za przekazaną wiedzę i umiejętności, które dzięki nim zdobyłem, pomoc oraz wsparcie. Zdobyte medale to owoce naszych wspólnych całorocznych działań – zarówno sztabu szkoleniowego, sztabu medycznego, jak i ciężkiej pracy zawodników. Jest to doskonała nagroda dla nas wszystkich.

Na pierwszy rzut oka widać, że w reprezentacji Polski kadetów tworzycie bardzo zgrany zespół.

Jak najbardziej. Wspólnie tworzymy maszynę, w której wszyscy ze sobą współpracują i mają ten sam cel – w imię zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. To decyduje o naszej sile.

Teraz chłopcy wyjechali na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Jak myślisz, jak im pójdzie w Utrechcie?

Myślę, że tam również zdobędą medal.

Jednak do Holandii wyjechali bez ciebie. Dadzą sobie radę?

Mam nadzieję. Na EYOF z całą reprezentacją siatkarską pojechał fizjoterapeuta siatkarek Kazimierz Żmuda. Jestem przekonany, że da sobie radę, chociaż wiem, że to będą dla niego bardzo ciężkie dni.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved