Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Luciano De Cecco: W Final Six możemy „odpalić”

Luciano De Cecco: W Final Six możemy „odpalić”

fot. archiwum

Argentyńczycy rozgrywki grupowe Ligi Światowej potraktowali jako przygotowanie do turnieju finałowego. Na kilka dni przed ostateczną rozgrywką argentyński rozgrywający, Luciano De Cecco, komentuje formę swojej drużyny.

W spotkaniach fazy grupowej trener Javier Weber często rotował składem. Na parkiecie pojawiał się zarówno Luciano De Cecco, jak i Nicolás Uriarte.Gra ten, który jest w lepszej formie – komentuje ten pierwszy. – W tym momencie więcej wygrywaliśmy, gdy Nico (Uriarte – przyp. red.) był na boisku. Dobrze, że ma okazję zaprezentować swój potencjał, jest wielkim rozgrywającym i wciąż chce się poprawiać – chwali kolegę Argentyńczyk. Rozgrywający przyznaje, że rywalizacja jest ważnym elementem w każdym zespole. – Między nami jest zdrowa rywalizacja. Żaden z nas nie ma zagwarantowanego miejsca i to sprawia, że nie możesz osiąść na laurach. To bardzo dobre dla drużyny – opowiada kapitan albicelestes.

Argentyńczycy fazy grupowej Ligi Światowej nie mogą zaliczyć do udanych, przegrali bowiem dziewięć z dziesięciu spotkań. – Jeśli chodzi o wyniki, poszło nam źle, ale poprawiliśmy się w ostatnich meczach grupowych, podążając dokładnie za wskazówkami sztabu szkoleniowego – tłumaczy De Cecco, podkreślając, że wszyscy mieli okazję do gry i zaprezentowania swoich umiejętności.

W Final Six biało-niebiescy zagrają w grupie A z Bułgarią i Włochami. Rozgrywający przyznaje, że drużyna najbardziej skupia się na własnej grze, bo wszyscy przeciwnicy są niezwykle silni. – Rywale są nieważni, bo przyjechali sami najlepsi i wszyscy grają na wysokim poziomie. Musimy myśleć o sobie i starać się sprostać tym największym. Zostaje nam dużo do poprawy, zmieniamy pozycje , ale możemy "odpalić" w tym momencie, w Final Six – dodaje.

Na pytanie, czego brakuje drużynie do zwycięstw, De Cecco tłumaczy, że nie ma jednego konkretnego czynnika. – Potrzebujemy ciągłości, trochę wyższego poziomu w podstawowych elementach, mniej błędów, wszystkiego po trochu – komentuje rozgrywający. – Żebyśmy mogli wygrać, każdy z nas musi dać z siebie to, co najlepsze – podsumował playmaker Argentyńczyków.

Po turnieju finałowym Ligi Światowej zawodnik włoskiej Piacenzy weźmie udział w kampusie siatkarskim dla młodzieży. – To pierwszy taki projekt siatkarski i jestem entuzjastycznie nastawiony. Dla mnie to coś ważnego, coś, co nie wiemy, jak zafunkcjonuje. Jest to bardzo dobre dla młodych, bo mogą otrzymać wiedzę od zawodników z reprezentacji i innych specjalistów – opowiada De Cecco. – Całe szczęście jest już dosyć dużo zgłoszeń. Będzie dobrze, chcemy, żeby uczestnicy się bawili. Będą nagrody i dużo ciekawych gości – kończy Argentyńczyk.

źródło: deportes.terra.com.ar, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved