Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Kociołek: To jest szalony rok w moim życiu

Katarzyna Kociołek: To jest szalony rok w moim życiu

fot. FIVB

Utalentowane reprezentantki Polski Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska zakończyły zmagania na MŚ do lat 19 już na etapie 1/8 finału. - Przed nami jeszcze kilka wyzwań w tym sezonie - mówi Katarzyna Kociołek, mistrzyni świata do lat 21 z Umag.

Do Porto jechałyście jako jedne z głównych faworytek do złota. Jest w was złość po odpadnięciu już w 1/8 finału?

Katarzyna Kociołek:Nie, nie czujemy złości. Wiadomo, że jest pewien niedosyt. Niemniej jednak musimy wyciągnąć wnioski z tego turnieju, a sam wynik końcowy puszczamy w zapomnienie. Czekają nas kolejne ważne turnieje i to na nich musimy się skupić. Nie będziemy rozpamiętywać tego, co już było.

Co zadecydowało o porażce przeciwko parze Hughes/Claes? Niestety możemy sugerować się tylko samym wynikiem.Wiele rzeczy przesądziło o naszej porażce. Przede wszystkim zagrałyśmy słaby mecz, popełniałyśmy dużo błędów, podczas gdy rywalki właściwie wcale się nie myliły. Amerykanki zagrały bardzo dobrze. Miały trudną zagrywkę, bez większych problemów kończyły swoje rozegrania. My natomiast miałyśmy z tym spore problemy.

Może zabrakło wam trochę zgrania? Wcześniej trenowałaś i występowałaś z inną partnerką.

Na pewno zabrakło trochę tego "ciągu" w naszej grze. Ja przez dłuższy czas pracowałam z Darią Paszek, a "Jago" [Jagoda Gruszczyńska, partnerka Kociołek – przyp. red.] była na konsultacji kadry we Wrześni, gdzie trenowała z różnymi dziewczynami. Przez to nie mogłyśmy w spokoju razem przygotowywać się do startu.

Inna z naszych kadrowiczek, Maria Włoch, zwracała uwagę na trudne warunki gry w środowych eliminacjach. Czy w turnieju głównym pogoda już bardziej sprzyjała siatkówce plażowej?

Wiatr w Porto był odczuwalny przez cały turniej. Myślę jednak, że warunki atmosferyczne nie były czynnikiem, który przeszkodził nam w osiągnięciu lepszego wyniku. Raz wiatr pomaga tobie, raz rywalkom – każdy próbuje to wykorzystać. Suma wychodzi na zero.

Dla ciebie to ciężki sezon, właściwie co tydzień jesteś na imprezie rangi mistrzowskiej. Oprócz pracy fizycznej musisz jeszcze cały czas zachować maksymalną koncentrację. Odczuwasz zmęczenie?

Psychicznie czuję się naprawdę dobrze. Fizycznie raczej też, choć przed turniejem w Porto złapało mnie lekkie przeziębienie, dlatego też jestem trochę osłabiona. Niemniej jednak ogóle samopoczucie jest jak najbardziej w porządku. Wiadomo, że nie da się całego sezonu "jechać" na maksymalnych obrotach. Mam nadzieję, że niedługo złapiemy kilka dni odpoczynku i na kolejnych turniejach będziemy odpowiednio zregenerowane.

Przed wami start w mistrzostwach Polski juniorek. Gdzie jeszcze zobaczymy was tego lata?

Zgadza się, we wtorek jedziemy z "Jago" do Iławy na turniej juniorek. Oprócz tego mam nadzieję, że dojdzie do skutku organizacja mistrzostw Polski seniorek i tam też powalczymy o jak najlepsze miejsce. Natomiast jeśli chodzi o turnieje międzynarodowe, to być może dostanę szansę na mistrzostwach Europy w Klagenfurcie. Oprócz tego odbędzie się jeszcze Euro do 20 i 22 lat [odpowiednio w Wilnie i Warnie – przyp. red.], jednak jak na razie nie wiadomo, jakie zawodniczki i w jakich konfiguracjach dostaną powołania na te młodzieżowe zawody.

Nie sposób pominąć w rozmowie z tobą tematu matury, do której podchodziłaś w maju. Jesteś zadowolona z wyników? Studia wybrane?

Jak najbardziej. To jest szalony i zabiegany rok w moim życiu. Najpierw głowa zajęta była maturą, co też może mieć jakiś wpływ na moją formę. Jednak na szczęście wszystko poszło dobrze, jestem bardzo zadowolona z wyników. Dostałam się na wszystkie kierunki, na które składałam podania, a ostatecznie zdecydowałam się na business management na Uniwersytecie Łódzkim. Mam nadzieję, że poradzę sobie z pogodzeniem wszystkich obowiązków z grą w siatkówkę.

*Rozmawiał Michał Błaszczak, beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved