Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijczyk Theo zagra w Argentynie

Brazylijczyk Theo zagra w Argentynie

fot. archiwum

Theo Lopes, czyli najlepszy atakujący Ligi Światowej w 2011 roku, kuszony był ofertami z Włoch, Turcji, Rosji i Brazylii. Choć siatkarz najpierw wybrał ofertę z Serie A1, to ostatecznie zagra jednak w argentyńskim UPCN San Juan.

Po zdobyciu mistrzostwa Brazylii z RJX Theo Lopes postanowił poszukać szczęścia poza granicami ojczyzny. Informowaliśmy wcześniej, że Brazylijczyk podpisał kontrakt z włoskim klubem z Castellany Grotte, jednak został on zamknięty i wycofany z rozgrywek, więc atakujący musiał szukać nowego pracodawcy. Brazylijczyk wybrał ofertę z Argentyny. Od nowego sezonu będzie zakładał trykot UPCN San Juan, czyli aktualnego klubowego mistrza Ameryki Południowej. – Mam nowe wyzwanie – mówi Theo. Dla mnie gra w Argentynie to coś nowego, ta liga się rozwija i mam nadzieję pomóc UPCN w zdobyciu czwartego mistrzostwa i trofeum na arenie międzynarodowej – tłumaczy swój wybór 30-letni atakujący.  – Jestem bardzo zmotywowany. Miałem wspaniały rok, jestem także bardzo zadowolony z życia prywatnego – kończy.

Brazylijczyk w samych superlatywach odnosił się do swojego byłego już zespołu RJX Rio de Janeiro. – Zatrzymam same miłe wspomnienia z tego wspaniałego klubu, stworzonego z grupy przyjaciół. Doświadczyliśmy wielu radosnych momentów i to odegrało główną rolę w mojej karierze – opowiadał Theo, który w nowym klubie ma zostać zaprezentowany już w sierpniu.

Theo Lopes to 36-krotny reprezentant Brazylii, który był częścią złotej drużyny z mistrzostw świata i Ligi Światowej w 2010 roku. Rok później w "światówce" wywalczył srebro, zdobywając tytuł najlepszego atakującego turnieju.źródło: inf. własna, somosvoley.com, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved