Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Ruciak: Chcieliśmy pokazać, że potrafimy grać

Michał Ruciak: Chcieliśmy pokazać, że potrafimy grać

fot. archiwum

W drugim meczu z Bułgarią Polacy przegrali wprawdzie 2:3, ale pokazali się z o wiele lepszej strony niż dzień wcześniej. - Chcieliśmy mimo wszystko wygrać ten mecz i pokazać, że potrafimy się zebrać i grać - powiedział Michał Ruciak.

W sobotę rozegraliście zupełnie inne spotkanie niż w piątek, byliście nawet blisko wygranej. Co się zmieniło przez ten jeden dzień? Może zeszła z was presja?

Michał Ruciak: – Nie powiedziałbym, żeby to była presja, ona jest i będzie zawsze. Nie gramy pierwszego turnieju w swojej karierze, więc to na pewno nie było to. W piątek było inne spotkanie, troszeczkę inaczej my graliśmy, dzisiaj na pewno też Bułgarzy mieli więcej luzu, poza tym dla nas był to ostatni mecz w tegorocznej Lidze Światowej i chcieliśmy go jeszcze mimo wszystko wygrać i pokazać po porażce, która pozbawiła nas awansu do turnieju finałowego, że potrafimy się zebrać i grać, a nie tylko wyjść na boisko, żeby na nim być.

Tegorocznej Ligi Światowej nie zaliczy się do udanych w waszym wykonaniu, ale może jakieś pozytywy w przebiegu tych wszystkich meczów da się znaleźć?– Na gorąco ciężko ocenić. Na pewno można powiedzieć, że są pozytywy, bo nie przegraliśmy wszystkich spotkań, udawało nam się wygrywać, potrafiliśmy grać mimo różnych problemów, czy to zdrowotnych, czy jakichś innych. Tak samo dzisiaj podjęliśmy walkę, chociaż turniej skończył się dla nas wczoraj, za to tej ekipie należy się duży szacunek.

Skąd ta wasza nierówna gra? Obok dobrych momentów w waszej grze sporo było też tych słabych.

– To jest tylko sport i tak czasami po prostu jest, że są dni, kiedy gra się lepiej, są dni, kiedy gra się troszeczkę gorzej i tak samo jest to uwarunkowane przeciwnikiem, tego się nie zmieni.

Teraz przed wami kilkanaście dni wolnego, a potem ruszają przygotowania do mistrzostw Europy. Przypuszczam, że na pewno będziecie chcieli na tych mistrzostwach pokazać, że Polska nadal należy do czołówki i powalczyć o medale?

– Oczywiście, będziemy chcieli wygrać te mistrzostwa Europy i na to się będziemy nastawiać od samego początku przygotowań.

* w Warnie rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved