Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kinga Kasprzak zagra w Chinach

Kinga Kasprzak zagra w Chinach

fot. Cezary Makarewicz

Dotychczas Kinga Kasprzak występowała jedynie w lidze polskiej, broniąc barw sześciu klubów. Teraz ta dwudziestosześcioletnia przyjmująca zdecydowała się zmienić otoczenie i przenieść się do Azji, co zaowocowało kontraktem z Guohua Life Szanghaj.

Kinga Kasprzak swą siatkarską przygodę rozpoczynała w UKS-ie Błyskawica Szczecin, a w latach późniejszych grała w SMS-ie Sosnowiec, Piaście Szczecin, Gedanii Gdańsk czy TPS-ie Rumia. Ostatnie trzy sezony zaś spędziła w drużynie z Muszyny, w barwach której triumfowała choćby w tym roku w Pucharze CEV. Ponadto wraz z "mineralnymi" zdobyła Puchar Polski, Superpuchar Polski, a także złoto, srebro i brąz w walce o mistrzostwo Polski.

Po wielu latach spędzonych na parkietach polskiej ligi Kasprzak zdecydowała się zmienić otoczenie i obrała chiński kierunek. W nadchodzącym sezonie przyjmująca bronić będzie barw klubu z Szanghaju – Guohua Life, który w minionym sezonie rozgrywki zakończył na szóstej pozycji. Nowymi klubowymi koleżankami Polki będą między innymi Zhang Lei, Yang Jie czy Ma Yunwen, znane z występów w chińskiej reprezentacji.

Więcej na volleyball.itźródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved