Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadeci już w Urtrechcie

Kadeci już w Urtrechcie

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kadetów jest już w Utrechcie, gdzie weźmie udział w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Dla podopiecznych trenera Wiesława Czai jest to ostatni turniej w tym roku. W porównaniu z MŚ w zespole zaszły drobne zmiany.

Do Królestwa Niderlandów nasza drużyna udała się bez Rafała Szymury, którego zastąpił Jan Siemiątkowski. Jan Siemiątkowski (rocznik 1996) na co dzień trenuje w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i uczy się w tej samej klasie, co środkowy Paweł Gryc (wychowawca Marek Ziółkowski). Macierzystym klubem atakującego naszego zespołu jest MUKS Grom Kalisz. W Utrechcie będzie wspierał Bartosza Bućko.

W tym roku siatkarze MUKS-u Grom Kalisz – z Siemiątkowskim w składzie – zajęli w Turku czwarte miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Wielkopolski kadetów.

Ponadto atakujący z Kalisza był w składzie zwycięskiej ekipy podczas ubiegłorocznego Turnieju Czterech Narodów, który odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim. A przypomnijmy tylko, że wówczas nagrody indywidualne zdobywały takie gwiazdy światowej siatkówki kadetów, jak: Aleksander Śliwka (MVP i najlepszy punktujący), Rosjanie – Paweł Pankow (najlepszy rozgrywający) i Wiktor Poletajew (najlepszy przyjmujący) czy Piotr Badura (najlepszy blokujący) oraz… Rafał Szymura (najlepszy libero).Już w najbliższy poniedziałek, tj. 15 lipca br., w pierwszym meczu Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Utrechcie Polska zmierzy się z Włochami.

 

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved