Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam Gstaad: Amerykanie z brązem, Ricardo i Alvaro Filho złoci

Grand Slam Gstaad: Amerykanie z brązem, Ricardo i Alvaro Filho złoci

fot. archiwum

Przed wielkim bratobójczym finałem, w którym zmierzą się duety z Brazylii, w finale pocieszenia zagrali Holendrzy oraz Amerykanie. Zwycięsko z potyczki wyszli gracze z Ameryki Północnej. Wewnątrzbrazylijski finał wygrali Ricardo i Á lvaro Filho.

Casey Patterson i Jacob Gibb w niecałe czterdzieści minut rozprawili się z o wiele młodszymi rywalami z Holandii, Robertem Meeuwsenem i Alexandrem Brouwerem. Obydwie partie były do siebie bliźniaczo podobne – gracze z Europy chcieli pokusić się o niespodziankę i przez większość obu setów dzielnie dotrzymywali kroku przeciwnikom. Doświadczeni Amerykanie natomiast, choć musieli się sporo napracować, w końcówkach odskakiwali na kilka oczek i, zachowując więcej spokoju, rozstrzygali je na swoją korzyść. Tym samym to gracze z Ameryki Północnej mogli cieszyć się z brązowych medali Grand Slam w Gstaad.

Brouwer/Meeuwsen NED [11] – Gibb/Patterson USA [6] 0:2
(18:21, 18:21)


Ricardo i Álvaro Filho, którzy w całym turnieju przegrali tylko jedno spotkanie (w fazie grupowej), w drugiej rundzie fazy pucharowej wyeliminowali z turnieju parę Kantor/Łosiak. Ostatecznie dodarli oni aż do finału, gdzie zmierzyli się ze swoimi rodakami, nieco wyżej rozstawionymi Pedro i Bruno, którzy byli dotąd niepokonani w tych zawodach. Ricardo i Á lvaro Filho od początku jednak przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i solidnie przeciwstawiali się swoim kolegom, którzy wydawali się być faworytami finału. Pedro i Bruno z coraz większą trudnością nawiązywali walkę ze swoimi krajanami, w szczególności w pierwszym secie, gdzie przewaga Ricardo i Á lvaro Filho była wyraźna. Więcej emocji było na pewno w drugim secie, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Ostatecznie po 46 minutach gry to doświadczony Ricardo i młodszy Álvaro Filho mogli cieszyć się z wygranej w tej odsłonie i tym samym w całej imprezie.Ricardo/Álvaro Filho BRA [7] – Pedro/Bruno BRA [2] 2:0
(21:16,  21:18)

 

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved