Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > TKS Tychy coraz bliżej skompletowania składu

TKS Tychy coraz bliżej skompletowania składu

fot. archiwum

Beniaminek I ligi mężczyzn, TKS Nascon Kopex Tychy, buduje skład na nowy sezon. Oprócz przedłużania umów z częścią zawodników, którzy reprezentowali TKS w II lidze, działacze przekonali do gry w Tychach m.in. Wiktora Macka i Jakuba Nowosielskiego.

TKS Nascon Kopex Tychy w zeszłym sezonie zdobył wicemistrzostwo grupy 2 II ligi mężczyzn i dotarł do turnieju finałowego tych rozgrywek. W decydujących starciach z zespołami z Krakowa, Milicza i Świdnika tyszanie wygrali z gospodarzami, ale musieli uznać wyższość Avii i AGH 100RK AZS, co nie pozwoliło im na sportowy awans do rozgrywek wyższego szczebla. Bramy do I ligi otworzyły się przed TKS-em dopiero po przyjęciu do PlusLigi BBTS-u Bielsko-Biała i Czarnych Radom. Włodarze tyskiego klubu wraz z działaczami z Krakowa wysłali stosowne dokumenty do Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który zdecydował, iż obie ekipy zagrają na zapleczu ekstraklasy.

Jak do tej pory zarząd Tyskiego Klubu Sportowego głównie skupiał się na przedłużeniu umów z zawodnikami, którzy w minionym sezonie przywdziewali trykoty zespołu z województwa śląskiego. Nowe kontrakty podpisali jak dotąd: kapitan Marcin Kozioł, Damian Miller, Jacek Pić, Karol Kupisz, Łukasz Roch, Robert Kiwior i Emil Siewiorek. Do tej grupy dołączyła trójka nowych siatkarzy – przyjmujący Grzegorz Surma z KS-u Milicz, środkowy Wiktor Macek z Energetyka Jaworzno oraz Jakub Nowosielski z Pekpolu Ostrołęka. – Trzeba wziąć pod uwagę to, że zaczęliśmy montować ekipę z myślą o grze w II lidze. Wszyscy nowi zawodnicy na początku podpisywali umowy z klubem, który występował na poziomie drugoligowym i na ten czas były to duże wzmocnienia – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki trener TKS-u, Grzegorz Słaby.Jeśli chodzi o grę w I lidze, to mam nadzieję, że chłopcy, którzy do nas przychodzą, sprawdzą się. W zeszłym sezonie Jakub Nowosielski w Ostrołęce nie grał praktycznie w ogóle, Grzegorz Surma rozegrał bardzo dobry sezon, ale jednak była to II liga. Teraz liczę, że podtrzyma wysoką formę także na zapleczu ekstraklasy. Wiktor Macek grał w I lidze, ale nie zdołał się w niej utrzymać ze swoim zespołem. Zobaczymy, jak będzie wyglądała gra tych siatkarzy w nadchodzących rozgrywkach – zakończył.

"Starzy" tyszanie oraz trójka nowych graczy to łącznie dziewięciu zawodników, a więc kadra tyskiej ekipy nie jest jeszcze kompletna. Na jakie pozycje poszukiwane są jeszcze wzmocnienia? – Na pewno dołączy do nas jeden atakujący, bo na tej pozycji mamy jeszcze braki. Skład uzupełnimy jednym lub dwoma przyjmującymi i jednym środkowym. W nadchodzącym sezonie będziemy mieli czterech środkowych, ponieważ w składzie mamy Wiktora Macka, a także dwóch środkowych, którzy w ubiegłym sezonie grali u nas w II lidze, a jeszcze rok wcześniej w III lidze lub też w rozgrywkach amatorskich. Na tej pozycji zdecydowanie potrzebujemy solidnego wzmocnienia – skomentował opiekun TKS-u. – Jeżeli chodzi o nowe nazwiska, to wszystko powinno być jasne pod koniec przyszłego tygodnia. Z tego co wiem, TKS jest bardzo bliski podpisania umów z kilkoma siatkarzami, ale póki nie ma podpisu na papierze, to nie zdradzę żadnych nazwisk – dodał Słaby.Na pierwszoligowych parkietach pojawia się coraz więcej obcokrajowców. W nadchodzącym sezonie w barwach KS-u Milicz wystąpi aż trzech graczy spoza Polski – dwóch Azerów oraz Australijczyk, natomiast w Lubinie podpisano umowę z reprezentantem Słowacji. Czy tyszanie również zainwestują w armię zaciężnych siatkarzy? – Powiem szczerze – nie stać nas na to. Na 100% w Tychach żaden obcokrajowiec się nie pojawi – krótko uciął Grzegorz Słaby.

Najwięcej problemów sztabowi szkoleniowemu sprawiło odejście Dariusza Nogi oraz zakończenie sportowej kariery i rozpoczęcie pracy trenerskiej przez Marcina Owczarskiego. Utrata dwóch atakujących była znacznym osłabieniem zespołu, ale trener Słaby szybko znalazł plan ratunkowy. Jednym z nowych atakujących będzie Marcin Kozioł, który do tej pory występował w roli przyjmującego, ale w swojej karierze miał już okazję grać po przekątnej z rozgrywającym. – Na chwilę obecną, przy tej kadrze, którą dysponujemy, najlepszym wyjściem było przesunięcie Marcina na pozycję atakującego. Został on zakontraktowany jako atakujący i myślę, że w 99% właśnie taką rolę będzie spełniał na boisku w nadchodzącym sezonie. Nie ukrywam, że jeżeli uda nam się zahaczyć na rynku transferowym jakichś ciekawych zawodników na jakąś pozycję, to będziemy nad tym myśleć – skwitował Grzegorz Słaby.

Skład TKS-u Nascon Kopex Tychy w rozgrywkach I ligi:

Rozgrywający:
Robert Kiwior
Jakub Nowosielski (Pekpol Ostrołęka)

Środkowi:
Łukasz Roch
Karol Kupisz
Wiktor Macek (Energetyk Jaworzno)
1 nowy gracz

Przyjmujący:
Damian Miller
Jacek Pić
Grzegorz Surma (KS Milicz)
1/2 nowych graczy

Atakujący:
Marcin Kozioł
1 nowy gracz

Libero:
Emil Siewiorek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved