Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open w Bielsku-Białej po dwóch dniach rywalizacji

Plaża Open w Bielsku-Białej po dwóch dniach rywalizacji

fot. archiwum

Bielsko-Biała jest czwartym gospodarzem turnieju z cyklu Plaża Open. W pierwszych dwóch dniach zawodów nie dopisała jedynie aura, która niemal przez cały czas utrudniała grę zawodnikom oraz zawodniczkom biorącym udział w turnieju.

Prognoza pogody na piątek dla Bielska-Białej i okolic nie zapowiadała niczego dobrego. Niestety dla organizatorów, tym razem meteorolodzy dobrze przewidzieli warunki atmosferyczne. Niemal przez cały dzień, z małą przerwą około godziny 15, padał deszcz, który mniej lub bardziej utrudniał zawodnikom oraz zawodniczkom kolejne spotkania.

W turnieju męskim piątek był dniem eliminacji, z których wyłoniono osiem par. Te dołączyły do czekającej już na nie pozostałej ósemki. Zwycięsko z eliminacji w rywalizacji panów wyszły między innymi duety Zarankiewicz/Radojewski czy Pietraszko/Szpyrka. Ci drudzy mieli do turnieju głównego zdecydowanie trudniejszą drogę. Już w pierwszym meczu eliminacji przegrywali 0:1 w setach i 17:20 w drugiej partii, jednak w porę zdołali odrobić poniesione straty i po sukcesie w końcówce, w tie-breaku nie dali szans parze Cukier/Czekała, rozbijając w tie-breaku rywali 15:2!

Natomiast wśród pań w piątek rozpoczął się już turniej główny, który trwał do późnych godzin wieczornych. Dwa mecze na swoją korzyść rozstrzygnęła między innymi para Kwasowska/Adamska, w pierwszym spotkaniu wygrywając z duetem Radziwon/Horbacz po wyrównanym boju 2:1. Z kolei drugi mecz wspomniana dwójka wygrała walkowerem, ponieważ jej przeciwniczki nie dojechały na turniej.
W sobotę pogoda nadal nie odpuszczała uczestnikom czwartego turnieju tegorocznego cyklu Plaża Open. Warunku atmosferyczne nie przeszkodziły jednak zarówno panom, jak i paniom w rozegraniu sporej ilości spotkań.

W turnieju męskim wyłoniono dwóch półfinalistów. Są to pary Baca/Kwasowski oraz Wawrzyńczyk/Kapuśniak. Pierwsi w walce o półfinał pokonali w dwóch setach duet Dzikowicz/Brożyniak , kontynuując tym samym doskonałą passę z poprzednich tygodni (Kamil Kwasowski oraz Artur Baca wygrali dwa turnieje z rzędu – w Cieszynie i Chorzowie).

Z kolei Stanisław Wawrzyńczyk oraz Marcin Kapuśniak po kapitalnym starciu pokonali 2:1 Mariusza Jajusa oraz Marcina Brzezińskiego. Już w niedzielę czekają nas pozostałe dwa starcia ćwierćfinałowe, w których zmierzą się wspomniani wicemistrzowie turnieju w Kętach z parą Kożuch/Tokarski oraz Zarankiewicz/Radojewski z Dzikowiczem i Brożyniakiem.

W sobotę odbył się jeden z zaplanowanych konkursów, a mianowicie zagrywka do celu. Po zaciekłej walce najlepsza okazała się Justyna Rembiasz, która oprócz zdobycia bonu od partnera poligraficznego – firmy CeWe – o wartości 200 zł, cieszyła się także z… urodzinowego tortu!

W turnieju damskim do półfinału awansowały pary Baron/Gryma (okazały się lepsze od duetu Kwasowska/Adamska) oraz Komisarczyk/Patryarcha (pokonały w ćwierćfinale parę Wróblewska/Baran). W niedzielę kolejne spotkania turnieju damskiego, decydujące o tym, które pary awansują do fazy półfinałowej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved