Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Polacy nie zagrają o medale

MŚ U-19: Polacy nie zagrają o medale

fot. archiwum

Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki świetnie spisywali się na mistrzostwach świata do 19 lat. Choć w drugiej rundzie pokonali rywali 2:0, to jednak w ćwierćfinałach nie dali rady parze z Litwy i zakończyli swój udział w turnieju.

Dzisiejsza wygrana dała polskim plażowiczom awans do trzeciej rundy, która będzie już przepustką do strefy medalowej mistrzostw świata. Jak do tej pory Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki nie spotkali przeciwników, którzy stoczyliby z nimi wyrównany pojedynek. Nasi reprezentanci wyraźnie odstawali poziomem od reszty drużyn i pewni siebie szli do przodu. W pierwszym dzisiejszym pojedynku Portugalczycy zwłaszcza w pierwszej odsłonie nie potrafili poradzić sobie ze świetnie grającymi biało-czerwonymi. Łysikowski i Wierzbicki weszli w mecz bardzo szybko, narzucili swoje tempo gry i rywale za nimi nie nadążali. W drugiej partii sytuacja trochę uległa zmianie. Bernardo/Francisco wykorzystali rozprężenie w szeregach polskiej dwójki i widowisko wyrównało się. Mimo to Polacy nie mieli zamiaru przedłużyć tego pojedynku i dzięki skutecznym zagraniom, a we wcześniejszej fazie seta również kilku błędom przeciwników, wygrali to spotkanie 2:0.

Bernardo/Francisco POR – Łysikowski/Wierzbicki POL 0:2
(9:21, 19:21)

Jak się okazało, świetnie pracująca polska maszyna zacięła się, i to w spotkaniu przeciwko raczej niestawianej w roli pretendenta do medali parze z Litwy. Mimo to duet Kazdailis/Rumsevicius w mistrzostwach spisywał się naprawdę dobrze. W rundzie grupowej Litwini ponieśli jedną porażkę 0:2, ale w pozostałych meczach, które rozegrali, wygrywali w dwóch setach. Nie były to spotkania wygrywane z tak wielką przewagą jak w przypadku Polaków, jednak doprowadziło ich to do ćwierćfinałów. W tej fazie, jak się okazało, trochę już zmęczeni biało-czerwoni nie potrafili poradzić sobie z oporem, jaki napotkali ze strony przeciwników. Jedna, dwie przegrane akcje trochę za szybko podcinały im skrzydła i mimo że Łysikowskiemu i Wierzbickiemu szło naprawdę dobrze, to przeciwnicy awansowali do strefy medalowej.Kazdailis/Rumsevicius LTU – Łysikowski/Wierzbicki POL 2:0
(21:19, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved