Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19: Koniec marzeń Kociołek/Gruszczyńskiej

MŚ U-19: Koniec marzeń Kociołek/Gruszczyńskiej

fot. FIVB

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska uległy w drugiej rundzie mistrzostw świata U-19 amerykańskiej parze Hughes/Claes. Pomimo dobrego startu w imprezie Polki przegrały 16:21 oraz 19:21 i tym samym zakończyły swoje zmagania w Portugalii.

Rozstawione z numerem 7 Kelly Claes i Sara Hughes po pokonaniu holenderskiej dwójki Stubbe/Hesselink kontynuowały swoją dobrą grę i nie zamierzały poddać się w starciu z naszymi mistrzyniami świata do lat 21. Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska uległy Amerykankom w dwóch partiach. Już pierwszy set zapowiadał trudną przeprawę dla biało-czerwonych (21:16).

Dość wysoka porażka sprawiła, że Polki na drugą partię musiały wyjść z dużo lepszym nastawieniem, jeżeli chciały myśleć o wygranej. Udało się to tylko częściowo, bowiem w zaciętej końcówce górą były Huges/Claes (21:19), dla których awans do ćwierćfinału jest jednym z życiowych sukcesów.

Dla Polek oznacza to niestety koniec turnieju. Po zdobyciu mistrzowskiego tytułu młode siatkarki z pewnością liczyły na przywiezienie medalu z Portugalii, ale rywalki okazały się za mocne lub też, jak to często bywa w takich turniejach, zadecydowała dyspozycja dnia. Mimo wszystko Polki to bardzo perspektywiczne siatkarki, dlatego pozostaje liczyć na kolejne sukcesy w niedalekiej przyszłości.Hughes/Claes USA [7] – Kociolek/Gruszczynska POL [2] 2:0
(21:16, 21:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved