Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Boninfante nie dla AZS-u Częstochowa

Boninfante nie dla AZS-u Częstochowa

fot. Tomasz Koprowski / skra.pl

Dante Boninfante był o krok od podpisania umowy z AZS-em Częstochowa, lecz ostatecznie rozmyślił się. Włoch po rocznej przerwie postanowił powrócić do ojczyzny i ponownie podjąć współpracę z Andreą Gianim. Itas Trentino zaś znalazł następcę Raphaela.

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy, iż brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich, Dante Boninfante, nie zakończy swojej polskiej przygody epizodem w Skrze Bełchatów i zostanie tu na kolejny sezon. Włochem bowiem zainteresowany był AZS Częstochowa i obie strony były o krok od parafowania kontraktu. Ostatecznie jednak Boninfante rozmyślił się i zadecydował, iż powróci do ojczyzny. Jego nowym pracodawcą będzie Marmi Lanza Verona, gdzie szkoleniowcem jest Andrea Giani. Obaj mieli okazję współpracować w sezonie 2011/2012 w M. Roma Volley, a dodatkowo w teamie z Werony Boninfante grał w sezonie 2006/2007.

– Znam trenera, jego metody pracy, a to było dla mnie kluczowe. Przekonał mnie też projekt budowy zespołu. Podoba mi się to, że postawiono na młodzież, że będę współpracować z wieloma młodymi zawodnikami, których będę mógł wspierać i doradzać, jak stać się lepszym. Kolejnym z motywów przyjęcia oferty byli kibice. Ci w Weronie są fantastyczni i naprawdę znają się na rzeczy. Mam nadzieję, że w tym sezonie zdołam się jeszcze rozwinąć, gdyż wierzę, że zawsze możesz stać się lepszym, nawet w wieku trzydziestu sześciu lat – tłumaczył Dante Boninfante.

– Nabycie Dante jest dla nas ważne, gdyż będziemy mieć w zespole, składającym się głównie z młodych graczy, jednego doświadczonego sportowca. Witamy ponownie Dante w Weronie z wielkim entuzjazmem – jesteśmy świadomi jego umiejętności. Cieszę się, że trener będzie mieć go do swojej dyspozycji – skomentował dyrektor sportowy BluVolley Verona, Stefano Filippi.Czasu nie tracą też włodarze Itasu Diatec Trentino, którzy pozyskali w swe szeregi nowego rozgrywającego, mającego zastąpić Raphaela Vieirę De Oliveirę, który trafił do Halkbanku Ankara. Nowym nabytkiem trydenckiego teamu jest doświadczony Amerykanin, Donald Suxho, a kontrakt opiewa na jeden rok. Dla trzydziestosiedmiolatka, który miniony sezon spędził w Drean Bolivar, nie będzie to pierwszy włoski zespół, bowiem wcześniej bronił barw Acqua Paradiso Montichiari, Prisma Martina Franca czy Sisleya Belluno.

– Chcę osobiście powitać Donalda w naszej drużynie. Pragnęliśmy podpisać z nim kontrakt, ponieważ wierzymy, że jego doświadczenie nabyte na arenie międzynarodowej oraz jego charyzma mogą znacznie pomóc naszej młodej grupie zawodników – stwierdził Diego Mosna.

Więcej na volleyball.it (Boninfante oraz Suxho )

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved