Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowa rozgrywająca w Muszyniance Muszyna

Nowa rozgrywająca w Muszyniance Muszyna

fot. archiwum

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna kontynuuje swoją przebudowę. Po rozstaniu z Valentiną Sereną barwy klubowe zmieniła też Anna Kaczmar. Klub w to miejsce zakontraktował Magdalenę Mazurek, której zmienniczką będzie Gabriela Jasińska.

Muszynianka Muszyna po sezonie zakończonym zdobyciem brązowych medali ORLEN Ligi oraz Pucharu CEV zdecydowała się na gruntowną przebudowę składu. Z drużyny odeszły liderki w osobie Valentiny Sereny, Sanji Popović, Anny Werblińskiej, Agnieszki Bednarek-Kaszy czy Kingi Kasprzak. Oprócz wymienionej piątki z klubem z Małopolski pożegnało się jeszcze pięć innych siatkarek. Wakaty na każdej pozycji w zespole klub zaczął powoli łatać, kontraktując doświadczone siatkarki jak Ivana Plchotova czy Magdalena Piątek oraz zawodniczki z młodszego pokolenia w osobie Justyny Sosnowskiej czy Emilii Muchy.

Po odejściu Valentiny Sereny wydawało się, że nominalną pierwszą rozgrywającą zostanie dotychczasowa zmienniczka, Anna Kaczmar. Jej rywalką do miana playmakera numer 1 w Muszyniance została Magdalena Mazurek. Do sportowej rywalizacji między Kaczmar i Mazurek jednak nie doszło, ponieważ wychowanka bialskiej Stali zdecydowała się na przejście do Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Sytuacja ta była o tyle niespodziewana, iż zespół z Zagłębia Dąbrowskiego był już wcześniej praktycznie dogadany z inną polską rozgrywającą, Martą Wójcik.Muszynę będę dobrze wspominać. Drużyna była ciekawa, ze szkoleniowcem współpracowało mi się bardzo dobrze – przyznała Kaczmar. – Co prawda mogłyśmy wygrać więcej, ale ostatni rok mogę uważać za dobry. W porozumieniu z trenerem Serwińskim i klubem z Dąbrowy Górniczej postanowiliśmy, że pójdę do tego zespołu – zakończyła.

W obliczu tego ubytku działacze spod granicy ze Słowacją musieli rozpocząć poszukiwania nowej rozgrywającej. – Biorąc pod uwagę, że przyszła do nas Magdalena Mazurek, szukaliśmy na tę pozycję zawodniczki młodej, perspektywicznej – powiedział trener Bogdan Serwiński. Partnerką, a raczej zmienniczką Mazurek została niespełna 21-letnia Gabriela Jasińska. Młoda rozgrywająca w swojej karierze występowała już w SMS-ie Sosnowiec, KS-ie Murowana Goślina czy Wieżycy Stężyca. Zawodniczka ma 181 centymetrów wzrostu. W pierwszym sezonie w Muszyniance będzie miała okazję powiększyć swoje konto medalowe o laury zdobywane w polskiej ekstraklasie, Pucharze Polski czy też w Pucharze CEV.źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved