Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcin Możdżonek: Presja była, jest i będzie zawsze

Marcin Możdżonek: Presja była, jest i będzie zawsze

fot. archiwum

W weekend polscy siatkarze rozegrają decydujące mecze o awans do Final Six Ligi Światowej. Rywalami biało-czerwonych będą Bułgarzy. Polakom do awansu wystarczą cztery punkty, przy założeniu chociaż jednego zwycięstwa Brazylijczyków nad Amerykanami.

– Presja była, jest i będzie zawsze. Nasze nastawienie jest jednak takie jak przed każdym meczem. Nie pierwszy raz jesteśmy w takiej trudnej sytuacji. Nie pierwszy raz będziemy musieli stawić temu czoła. To po prostu kolejny mecz o wszystko – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym Marcin Możdżonek.

Biało-czerwoni podczas tegorocznej Ligi Światowej rozegrali aż pięć tie-breaków. Trzy z nich na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak rywale. – Niedosyt jest zawsze po każdym przegranym meczu. Przegraliśmy w tie-breakach, chociaż walczyliśmy mimo swojej słabej gry, z której zdajemy sobie sprawę, ale walczymy do końca. To nasz znak rozpoznawczy, że nigdy się nie poddajemy. Nie położymy się na parkiecie i nie będziemy prosić o jak najmniejszy wymiar kary. Podczas piątkowego meczu w Katowicach na 40 minut przestaliśmy w ogóle grać w siatkówkę, ale udało nam się zrobić rzecz niezwykle trudną – wrócić do gry i jeszcze odnieść zwycięstwo – dodał kapitan naszej reprezentacji.

Nie najlepsza gra polskiej drużyny w Lidze Światowej ściągnęła na nią falę krytyki. – Na konstruktywną krytykę zawsze jesteśmy gotowi i chętnie jej wysłuchamy, bo można z niej wyciągnąć wnioski, które będą pomocne. Komentarze pseudoekspertów nas nie interesują i nie słuchamy ich. Robimy swoje. Nie pierwszy raz opinie innych trzymamy z boku i nie przejmujemy się nimi. My mamy jedno w głowach – granie w siatkówkę, a nie przejmowanie się takimi rzeczami. To jest nasz priorytet – podkreślił środkowy.Polskich zawodników w Bułgarii czeka bardzo trudne zadanie, tym bardziej że atmosfera w Warnie będzie z pewnością bardzo gorąca. – Wiemy, czego się spodziewać. Wiemy, jacy są Bułgarzy i jak organizują tego typu spotkania, a także jak będą zachowywać się sędziowie. Będą trudne sytuacje w meczach – takie, że zaatakujemy, piłka spadnie metr w boisko, a sędzia i tak pokaże aut. Nie będziemy z tym walczyć na siłę, bo szkoda tracić energię. Tak będzie i nic tego nie zmieni – uprzedził Marcin Możdżonek.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved