Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga wraca do Wielunia

III liga wraca do Wielunia

fot. archiwum

Siatkarz Wieluń w nowym sezonie zagra w III lidze. - Po rozmowach z młodzieżą i trenerem Zbigniewem Gajdą podjęliśmy decyzję, że w tym roku zgłosimy się do rozgrywek - wyjaśnia Mariusz Grabczak z zarządu Siatkarza.

Na trzecim froncie Siatkarz grał ostatnio w sezonie 2008/2009. W poprzednim roku zarząd klubu nie zgłosił drużyny do rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. Wieluński klub nie grał również w II lidze. – Nie mogliśmy tego już dłużej ciągnąć na takich zasadach – przyznał rok temu w rozmowie ze Strefą Siatkówki Mariusz Grabczak, wiceprezes klubu. Teraz zespół, który nie tak dawno grał w PlusLidze, odradza się. – Mamy potencjał do tego, żeby trzecią ligę reaktywować i spróbujemy w tym roku zagospodarować ten materiał, jaki przez wiele lat w Wieluniu był szkolony. Jest na to czas. Głównie zawodnicy, młodzież i Zbyszek Gajda – oni są inicjatorami tego. My tylko będziemy chcieli dopomóc – mówi Grabczak.

Kandydatów na funkcję trenera było kilku, ale zarząd klubu ostatecznie uznał, że najlepiej w tej roli sprawdzi się Gajda, który ostatnio szkolił kadetów. – W jakimś wąskim gronie o tej "seniorskiej" siatkówce rozmawialiśmy już dużo wcześniej. Te rozmowy toczyły się już od momentu, kiedy w Wieluniu przestała funkcjonować zawodowa siatkówka. Wspólnymi siłami każdy coś dołożył do tego koszyczka, jakieś pomysły, i tak się to zrodziło. Na pewno byłoby grzechem zaniechania odpuszczenie tych rozgrywek, tym bardziej że mamy potencjał, jeśli chodzi o młodych zawodników, którzy też pałają chęcią spotkania się na parkietach seniorskiej siatkówki i to jest chyba główny motor – mówi trener trzecioligowca.

Do gry w nowym sezonie zdeklarowało się już dwunastu graczy. Wśród nich są podopieczni Gajdy z drużyny młodzieżowej, zawodnicy Siatkarza, którzy ostatnio występowali w Volleyu Działoszyn (m.in. Tomasz Kłys i Aleksander Łuczak ), a także ci, którzy wracają do ligowego grania w wieluńskim zespole, a kiedyś pojawiali się nawet na parkietach Młodej Ligi (Przemysław Brożyna ).źródło: inf. własna, Radio Ziemi Wieluńskiej

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved