Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Granica wynagrodzeń w Superlidze

Granica wynagrodzeń w Superlidze

fot. archiwum

Prezydent Rosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisław Szewczenko wyjawił, że w rosyjskiej Superlidze została określona górna granica wynagrodzeń. Zmiana, która ma wejść w życie w sezonie 2013/2014, pomoże klubom ograniczyć ilość wysokich kontraktów.

W piątek na posiedzeniu Rosyjskiej Federacji Siatkówki podjęto decyzję o wprowadzeniu w nowym sezonie maksymalnej sumy kontraktu. Pomysł pojawił się już dwa lata temu. Początkowo rosyjskie kluby podchodziły do tej propozycji sceptycznie, lecz po podliczeniu budżetu władze klubów doszły do wniosku, że oferują wiele pieniędzy tylko dlatego, że tego wymaga rynek. Jednocześnie Szewczenko zaznaczył, że reprezentanci powinni dalej otrzymywać dobre propozycje finansowe. – Zauważyliśmy następującą sytuację – zawodnicy, którzy nie znajdują się w podstawowych składach klubów, dostają coraz więcej pieniędzy, nie stając się przy tym lepszymi zawodnikami. Naszym zadaniem jest zmniejszenie niezasłużenie wysokich kontraktów – zapowiedział Szewczenko. Prezydent federacji stwierdził jednak, że nie zamierza ograniczać budżetów, a jedynie sumy wypłacane zawodnikom. – Jeśli klub chce latać czarterem, to niech lata, nikt tego nie zabroni – dodała głowa Rosyjskiej Federacji Siatkówki.

Górna granica wynagrodzeń została już określona, lecz federacja ogłosi ją na początku września. – Robimy to wszystko po to, aby nasza liga była ciekawsza. Jednogłośnie podjęliśmy tę decyzję. Każdy klub może teraz budować swój zespól, nie wychodząc poza określone finansowe ramy. Czeka nas jeszcze rozmowa z władzami klubów, po której podamy do wiadomości sumę kontraktów. Obecnie nie ma w Superlidze klubów, które przewyższałyby tę granicę – dodał Szewczenko.

 źródło: inf. własna, news.sportbox.ru, sport.mail.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved