Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Effector Kielce planuje liczne sparingi

Effector Kielce planuje liczne sparingi

fot. archiwum

Nawet 15 meczów kontrolnych chce rozegrać drużyna Effectora Kielce w trakcie przygotowań do drugiego sezonu w PlusLidze. Kielczanie zaczną letnią pracę dokładnie w poniedziałek 5 sierpnia. Liga startuje ponad miesiąc później.

Pierwszy trening to będą zajęcia na siłowni. Od początku pracować będziemy dwa razy dzienniepopołudniami w hali, a do tego wizyty w zaprzyjaźnionym klubie fitness Symetris oraz trzy razy w tygodniu siłownia. Wolne w weekendy – planuje Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora. Kielczanie trenować będą na własnych obiektach, możliwe też, że będą korzystać z podkieleckich obiektów, jak np. z nowej hali w Chęcinach.

Pierwsze gry kontrolne przed ruszającym 12 października sezonem (Effector na otwarcie gra w stolicy z AZS-em Politechniką) odbędą się w drugiej połowie sierpnia. – Chciałbym, żeby łącznie z turniejami było to 12-15 spotkań. Ostatni sprawdzian tydzień przed ligą, ale już na pewno nie w turnieju – dodaje Daszkiewicz.

Na sparingi kielczanie mają zaproszenia od rywali z pobliskich plusligowch ośrodków – AZS-u Częstochowa, Czarnych Radom i BBTS-u Bielsko-Biała. Ale też szykuje się gratka – na przełomie sierpnia i września jeden lub dwa mecze albo wspólne treningi z rosyjskim Fakiełem Nowyj Urengoj, do którego trafił przed sezonem reprezentacyjnym przyjmujący Michał Winiarski. Rosjanie przyjadą wtedy do Polski na zgrupowanie do Kleszczowa koło Bełchatowa.Potem kielecki zespół ma wziąć udział w dwóch turniejach na Mazurach (najprawdopodobniej między nimi zostanie na miejscu na krótkim obozie). Pierwszy w dniach 14-15 września w ekstraklasowej obsadzie – obok Effectora Indykpol AZS Olsztyn, Lotos Trefl Gdańsk i rywal z ligowej inauguracji – Politechnika. Tydzień później w Nidzicy sprawdziany już w międzynarodowym gronie. Na tym turnieju rywalami kielczan i olsztynian ma być niemiecki Recycling Volley Berlin oraz kolejny przedstawiciel rosyjskiej Superligi, Dynamo-Jantar Kaliningrad.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved