Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Działacze PZPS będą rozmawiać z Anastasim

Działacze PZPS będą rozmawiać z Anastasim

fot. archiwum

- Bylibyśmy szaleńcami, gdybyśmy teraz zwolnili trenera. No chyba, że Anastasi nie wierzy, że jeszcze może coś zrobić z tą drużyną. Trudno jednak przypuszczać, żeby tak było. Bezwzględnie trzeba z nim porozmawiać - powiedział Artur Popko.

– Włoch musi być bardziej odważny i wprowadzać rezerwowych wtedy, kiedy drużynie nie idzie – dodał Artur Popko. – Bylibyśmy szaleńcami, gdybyśmy go teraz zwolnili. Bezwzględnie musimy z Anastasim porozmawiać i wysłuchać jego racji. Jeśli plan Włocha będzie miał ręce i nogi, to cierpliwie czekamy do wrześniowych mistrzostw Europy – mówi Popko.

Wiceprezes PZPS zwraca uwagę, że Anastasi w chwilach, gdy drużynie nie idzie, zbyt rzadko stawia na rezerwowych.– Rozmowa jest konieczna, bo Anastasi sam już chyba zauważył, że coś nie zagrało. Mamy nadzieję, że wyciągnie z tego wnioski. Nerwowych ruchów z naszej strony nie należy się spodziewać. To jest bardzo dobry trener, musi być jednak bardziej odważny. Mówiliśmy mu, żeby wpuszczał rezerwowych w chwilach, kiedy drużynie nie idzie, żeby nie oglądał się na okoliczności. Zanim cokolwiek postanowimy, musimy poznać opinię trenera, no chyba że sam się podda i uzna, że z tą drużyną już nic nie zrobi, ale raczej trudno przypuszczać, żeby tak było – dodaje Popko.

Inni działacze PZPS zwrócili po meczu z Bułgarami uwagę na te same rzeczy co przed spotkaniem. Zawodnicy są słabo przygotowani fizycznie, a trener pasywny w dokonywaniu zmian. Program przygotowań do Ligi Światowej będą oceniać członkowie Wydziału Szkolenia PZPS. Weryfikacji zostanie poddany Włoch Giovanni Miale, który odpowiadał za przygotowanie fizyczne.Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved