Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparta i Karpaty zagrają w I lidze?

Sparta i Karpaty zagrają w I lidze?

fot. archiwum

Najprawdopodobniej dziesięć zespołów weźmie udział w przyszłym sezonie w rozgrywkach I ligi kobiet. Tuż przed zamknięciem listy zgłoszeniowej, rzutem na taśmę, zgłosiły się zespoły Karpat Krosno i MUKS-u Sparty Warszawa.

10 lipca minął termin nadsyłania zgłoszeń do rozgrywek PlusLigi, ORLEN Ligi oraz I i II ligi mężczyzn i kobiet. Najbardziej ciekawa sytuacja była na zapleczu żeńskiej ekstraklasy, gdzie jeszcze w trakcie rozgrywek wycofał się beniaminek ze Stężycy, a na początku maja do lamusa przeszła walcząca o ORLEN Ligę Jedynka Aleksandrów Łódzki. Niepewny był byt AZS-u Białystok, tegorocznego spadkowicza z ekstraklasy oraz dwóch krakowskich pierwszoligowców. Ostatecznie tylko Wisła zgłosiła swój akces do gry, natomiast AZS UEK przystąpi na jesień do rozgrywek II ligi kobiet. Obok Białej Gwiazdy w I lidze zagrają ekipy: AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Św., Silesii Volley MOSiR Mysłowice, Budowlanych Toruń, KS-u Murowana Goślina, SMS-u PZPS I Sosnowiec oraz tegoroczne dwa beniaminki, Zawisza Sulechów i Developres Rzeszów.

Do grona pierwszoligowców mają szansę dołączyć jeszcze dwa zespoły. Mowa o Sparcie Warszawa, która walkę w play-out przegrała z Wieżycą 2011 Stężyca oraz o wicemistrzu grupy 4 II ligi kobiet, Karpatach Krosno. Drużyny z Mazowsza i Podkarpacia zgłosiły się do gry w I lidze w wyznaczonym terminie. Teraz ich wnioskami zajmie się Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, którego posiedzenie zaplanowane jest na najbliższy weekend. Jeżeli wnioski Sparty i Karpat zostaną pomyślnie zweryfikowane, w poniedziałek zajmie się nimi Prezydium PZPS, które wyda ostateczną uchwałę. Bardzo możliwe, że I liga kobiet w sezonie 2013/2014 liczyć będzie dziesięć zespołów.

Możliwy kształt I ligi kobiet1. AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.
2. Silesia Volley Mysłowice
3. Wisła Kraków
4. Budowlani Toruń
5. KS Murowana Goslina
6. SMS PZPS I Sosnowiec
7. Zawisza Sulechów
8. Developres Rzeszów
9. Sparta Warszawa
10.Karpaty Krosno

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved